Dogecoin (DOGE) Yeni Bir Ralli Hazırlığında Olabilir Mi?

İlayda Peker

Dogecoin fiyatı, Elon Musk’ın 14 Aralık’taki açıklamalarından sonra düşüşünü sonlandırdı ve yükselişe geçti. Ancak daha sonra bu yükseliş, kar alan yatırımcılardan gelen baskıların ardından bir düşüş trendi ile devam etti. Analistlere göre bu süreçte yaşanan düzeltme bir sonraki ralliyi başlatma potansiyeline sahip olabilir.

Dogecoin’in Gözü Yükseklerde

Tesla CEO’su Elon Musk, 14 Aralık’ta DOGE’nin Tesla’da ürünler satın almak için kullanılabileceği ile ilgili yaptığı paylaşım sonrasında Dogecoin fiyatı 4 saatlik tek bir mum çubuğunda %31 arttı. Bu artış ile birlikte DOGE fiyatı 0,22 dolara kadar yükseldi.

Ancak sonrasında DOGE fiyatı yaklaşık olarak %23 düşüş yaşadı ve şu anda 0,18 dolarlık desteğin üzerine çıkabilmek için çaba sarf ediyor. Eğer DOGE 0,18 doların üzerinde kalmayı başarabilirse bu durum analistlere göre, bir dip oluştuğunu onaylayabilir ve yeni bir yükselişin sinyali olabilir.

Dogecoin Fiyat Beklentileri

Bu durumda yatırımcılar Dogecoin fiyatının 0,22 doları yeniden test etmek için yükselişini yeniden başlatmasını bekleyebilirler. Mevcut seviyelerde Dogecoin’in 0,22 doları test etmesi %23’lük bir artış anlamına geliyor. Ayrıca alım baskısının oluşması ile birlikte Dogecoin fiyatında daha fazla artış yaşanma ihtimali de bulunuyor. Analistler bu noktada ilk olarak 0,24 doların test edilebileceğini ifade ediyor.

Ancak bunların yanı sıra eğer Dogecoin 0,18 dolarlık desteğin üzerinde kalmayı başarmazsa eğer 0,16 dolarlık destek test edilebilir ve bu da yukarı bahsi geçen yükseliş senaryosunu geçersiz kılacak güçte olabilir. Böyle bir durumda 0,16 doların altının görülmesi 0,14 dolarlık diğer desteğin test edilmesine sebep olabilir.


Total
21
Shares
1 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

FED Açıklamasından Sonra Kripto Para Piyasası Nefes Aldı!

Sonraki Haber

Başarılı Hedge Fonu Yöneticisi, Bitcoin ve Altını Nesil Farkı Paranteziyle Karşılaştırdı

İlgili Haberler