Tesla, Bazı Ürünlerinde Dogecoin (DOGE) Ödemesi Kabul Edeceğini Açıkladı

Mert Bahçe

Milyarder iş insanı Elon Musk, elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın bazı ürünlerinde Dogecoin ödemesini kabul edeceğini bildirdi. Popüler şaka kripto para birimi Dogecoin, açıklamanın akabinde %26’nın üzerinde artış yakaladı.

Tesla, Dogecoin Ödemesi Kabul Edecek

Tesla CEO’su Elon Musk, dev şirketin bazı ürünlerinde ödeme yöntemi olarak Dogecoin’i seçeneklere ekleyeceğini açıkladı. Bununla birlikte bazı kesimlere göre şirket, araba satışlarında Dogecoin’i kullanmak adına deneme yapmak istiyor. Dünyanın en zengin insanlarından Musk, Bitcoin ve Dogecoin’i destekleyerek bir kripto para savunucusu oldu.

Dogecoin topluluğunun en popüler insanı Elon Musk, lider şaka kripto paranın etkileyici performansının arkasındaki katalizör olarak biliniyor. Birçok insanı Dogecoin almaya teşvik eden Musk, Dogecoin fiyatını yükselten destekleyici tweet’leri nedeniyle Dogecoin yatırımcılarının sevgilisi konumunda yer alıyor.

Hatta Dogecoin’i popüler komedi programı Saturday Night Live’a (SNL) taşıyarak unutulmaz bir yayına imza attı. Öte yandan Tesla, ilk defa kripto para ödemelerini kabul etmiyor. Daha önce şirket araba satışı için Bitcoin’i kabul etmişti. Ancak Bitcoin madenciliği ile ilgili çevresel sorunları öne sürerek ödeme yöntemini birkaç ay içerisinde rafa kaldırdı.

Tesla’nın Geniş Ürün Yelpazesi

Tesla, elektrikli arabalarla tanınmakla birlikte giyim ve kemer tokalarından çeşitli araba aksesuarlarına kadar uzanan bir ürün yelpazesi satıyor. Tesla ürünlerinin değeri 50 dolardan başlayarak 1.900 dolara kadar çıkıyor. Bazı sınırlı sayıda üretilen ürünler için rakamlar daha da yükseğe çıkıyor ve bunları hepsi artık Dogecoin ile satın alınabiliyor.

Son olarak Dogecoin fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.1893 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. DOGE, Shiba Inu ve Floki Inu gibi tacını tehdit eden kripto paraların arasında bugün ön plana çıkmayı başardı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Değişmeyen Bitcoin Eleştirisi Tekrarlandı: BTC Bir Balon

Sonraki Haber

Bitcoin Dominance Nedir? BTCD Göstergesi Şu Anda Ne Anlatıyor?

İlgili Haberler