Dogecoin’e Elon Musk Dopingi! DOGE Gün İçerisinde Yüzde 20 Arttı!

Mert Bahçe

Başarılı iş insanı Elon Musk, uzun vadede hangi kripto paranın varlığını sürdüreceği konusunda tweet atmasının ardından Dogecoin (DOGE) artışa geçti. Büyük bir kitleye hitap eden milyarder isim, Bitcoin (BTC) ve Dogecoin destekçisi olarak biliniyor. Elon Musk’ın kripto para sektörü ile ilgili her tweet’i, Dogecoin veya Bitcoin ile ilişkilendirilirken bugün atılan tweet Dogecoin’in gün içerisinde %20’nin üzerinde artmasına neden oldu.

Ünlü İsimler ve Dogecoin

Tesla CEO’su ve milyarder girişimci Elon Musk, tweet’leriyle Dogecoin fiyatını etkilemeye devam ediyor. Musk’ın son tweet’i “Gelecekte hangi kripto para en büyük olacak?” kripto topluluğunda heyecan yarattı. Popüler isim tweet’inde herhangi bir kripto paranın adını belirtmezken Dogecoin destekçileri harekete geçti.

Musk’ın kitleleri etkileyici ve harekete geçirici demeçleri bugüne kadar birçok kripto paranın ivme kazanmasına yol açtı. Bununla birlikte Dogecoin ilgisini açıkça dilen getiren Musk, DOGE topluluğu tarafından dikkatle takip edilen bir isim. Milyarder isim yaklaşık iki ay önce “DOGE, haklın kripto parasıdır.” tweet’ini atmasının ardından popüler kripto para ani bir sıçrayış ile %75 değer kazanmıştı.

Öte yandan bir başka milyarder isim Mark Cuban, Dogecoin ilgisiyle dikkatleri üzerine çekti. Cuban, sahibi olduğu NBA ekiplerinden Dallas Mavericks’in Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul ettiğini duyurmuştu. Fenomen isim ayırca DOGE’un rekor kırdığı haftada Dallas Mavericks ürün satışlarında DOGE ile ödemelerde patlama yaşandığını aktarmıştı.

Dogecoin 0.30 Dolara Dokundu

Dogecoin, geçtiğimiz pazartesi günü 0.42 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak piyasanın sert bir düşüş yaşaması tüm kripto paralar gibi Dogecoin’i de derinden etkiledi. DOGE, geçtiğimiz günü 0.18 dolar ile kapatırken popüler kripto para bugün 0.30 dolara dokundu. Musk dopingi son günlerin en çok konuşulan kripto parasına yaramış gibi gözüküyor. Popüler kripto para Dogecoin, haberimizin hazırlandığı sırada 0.26 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bunun yanı sıra Dogecoin 35 milyar dolarlık piyasa değeri ile top 10 listesinde 7. sırada yer alıyor.



Total
76
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Plan B: Yaşanan Düşüş Rallinin Bittiği Anlamına Gelmiyor

Sonraki Haber

Ripple CEO’su Büyük Miktarlarda XRP Satıp Satmayacaklarını Açıkladı

İlgili Haberler