Dogecoin (DOGE) İçin Gözler 8 Mayıs’ta: Bir Felaket Yaşanabilir Mi?

İlayda Peker

Dogecoin (DOGE) yükselişi sürüyor ancak bir analist DOGE balonunun bu hafta patlayacağını dile getiriyor. 4 Mayıs’ta paylaştığı bir Twitter gönderisinde lowstrife, Dogecoin ve XRP arasındaki benzerliklerin, sonun yaklaştığına dair uyarı işaretleri olduğunu dile getirdi.

Son Hareketler

DOGE fiyatı yılbaşından bugüne yaklaşık olarak %7.000 artış yaşadı ve 0,50 dolarlık psikolojik seviyenin üzeri görüldü.

Elon Musk, Dogecoin’in en büyük destekçileri arasında yer alıyor ve 8 Mayıs’ta Saturday Night Live’da Dogecoin ile ilgili açıklamalar yapabileceği düşünülüyor. Ancak açıklamaların ne olacağı bilinmediği için konuyla ilgili yapılan yorumlar da farklılık gösteriyor.

Bazı isimler 8 Mayıs itibari ile DOGE fiyatının 1 doların da üzerinde yükseleceğini düşünürken bazıları 8 Mayıs’ın Dogecoin’in kıyameti olacağını ifade ediyor.

Popüler analistlere göre eğer 8 Mayıs, Dogecoin grafiklerini tersine çevirirse 2018 yılındakine benzer çok ciddi kayıplar yaşanabilir. Anonim kripto para birimi yatırımcısı Lowstrife için ise kıyamet belirtileri spot piyasada zaten görülüyor. Analist konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Her şey bitmeden önce bunun son adım olduğundan şüpheleniyorum. 8 Mayıs’ı takip etmek gerekiyor.” sözlerini kullanıyor.

DOGE ve XRP Benziyor Mu?

Analistlere göre DOGE’nin şu anki fiyat hareketleri XRP’nin 2018 yılındaki hareketlerine çok benziyor. XRP ilk olarak 3,84 dolar ile rekor kırmış ve ardından 0,14 dolara kadar gerileyerek %95’in üzerinde kayıp yaşamıştı.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre GameStop olayında da benzer bir durum yaşandı ve dolayısıyla aslında yeni yatırımcılar da bu tip durumlara aşina. Bu noktada Blockstream CEO’su Adam Back, DOGE’nin bir nevi kumar olduğunu ifade ediyor ve eninde sonunda balonun patlayacağını belirtiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

New York’lu Kripto Para Madencileri Faaliyetlerine 3 Yıl Zorunlu Ara Verebilir

Sonraki Haber

Mike Novogratz’ın Firması, BitGo’yu Satın Alıyor!

İlgili Haberler