Dogecoin (DOGE) Düşmeye Devam Edebilir!

Fatih Uçar

Yakın zamana kadar en büyük şaka coin olan tahtını Shiba Inu (SHIB)’ya kaptırdı. En büyük 10 kripto para arasında artık iki şaka coin bulunuyor ve sık sık yer değişiyorlar. Fakat işler Dogecoin (DOGE) için kolay görünmüyor. Dün akşam saatlerinde Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya rağmen fiyat tek haneli bir tepki verdi.

Dogecoin (DOGE)

Elon Musk dün akşam saatlerinde kuracağı üniversitede Dogecoin (DOGE) ödemelerini kabul edeceğini ima etti. Bununla birlikte Dogecoin (DOGE) yatırımcıları Elon Musk’tan topluluk indirimi de alacak. Dogecoin topluluğunu sevdiğini ve onlarla eğlendiğini her fırsatta söyleyen Elon, Dogecoin (DOGE)’in gelecekte çok daha fazla hayatımızın içinde olacağını savunuyor.

Ancak alıcılar şimdilik Elon Musk’ın teşviklerini dikkate almıyor. Doğal olarak fiyat 0,3 dolar altında çırpınışlarına devam ediyor. Özellikle SNL Şov sırasında yaptığı hareketler (kimine göre saçmalık) DOGE yatırımcılarını ciddi anlamda kızdırdı. Topluluğun önde gelenleri Elon Musk’a sempati duymaya devam etse de bireysel yatırımcılar aynı tuzağa ikinci kez düşmek istemiyor. Peki Dogecoin almayan yatırımcılar ne yapıyor? Elbette onun katili olarak piyasaya çıkan Shiba Inu (SHIB)’yu destekliyor. Şimdiye kadar Ethereum, Dogecoin katillerini görmüştük ancak hedefine ulaşan ilk proje SHIB oldu.

Düşüş Devam Edebilir!

Dogecoin on-chain göstergeleri, kripto paranın önceki ralliden %10 geri çekilmesiyle düşüş eğiliminin başladığını gösteriyor. İşlem hacminin gevşiyor olması düşüşü destekleyen diğer bir detaydır. Şaka coinlerin toplam pazar payı 80 milyar doları görmüşken, DOGE dominance olarak %50 seviyelerinde kaldı. Bu son birkaç ayda ilk defa yaşadığımız bir olumsuzluktur.

Halen DOGE yatırımcılarının %69’u kar ediyor. Satış baskısının zayıflaması için bunun %80 bölgesine taşınması gerekiyor. DOGE on-chain verileri, ağdaki toplam büyük işlem sayısının neredeyse %7 oranında azaldığını gösteriyor.

Shiba Inu (SHIB) gölgesinde kalan Dogecoin (DOGE) hızlı para kazanmak isteyen genç yatırımcıları da kendisine artık çekemiyor. Elbette metaverse, NFT ve DeFi projelerine kayan ilginin de Dogecoin’den götürdükleri oldu.

Yazı hazırlandığı sırada DOGE 0,27 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Fiyat için iyi bir katalizör gerekiyor, belki de Tesla artık Dogecoin (DOGE) ile ödeme almaya başlamalıdır?


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bir Metrik Daha Bitcoin’de (BTC) Artış Sinyali Veriyor!

Sonraki Haber

Kraken, Popüler Şaka Kripto Para Shiba Inu’yu (SHIB) Listeliyor

İlgili Haberler