Dogecoin (DOGE) 1 Dolar Olacak Mı? Yükseliş Başladı İşte Detaylı Analiz!

Fatih Çetin

Merkezi olmayan finans (DeFi), NFT’ler, meme tokenlar ve ikinci katman çözümleri güzel günler yaşıyor. Dogecoin (DOGE) fiyatı 0,16 doları test ettiğinden bu yana neredeyse kesiksiz bir yükseliş performansı sergiliyor. Ağ aktivitelerinin artmış olması ve popüler isimlerin desteğinin yeniden açık şekilde ifadesi fiyatın yönünü yukarı çevirdi.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin 2017 yılından beri ilk defa bu kadar fazla yeni kullanıcıya ulaştı. Dolaşımdaki arzın %25’lik kısmı daha önce Dogecoin almamış cüzdanlar tarafından sahiplenildi. Günlük ağ aktivitesinde de önemli bir artış dikkat çekiyor.

Blockchain analisti Gradwell şunları söylüyor;

Doge, 2021’de ortalama 32 bin zincir üzerinde Günlük Aktif Kullanıcıya (DAU) sahipti ve bu, fiyatla birlikte hareket etti. Bugünlerde bunun yeniden yükseldiğini görüyoruz”.

Dogecoin DAU Grafik

Yukarıdaki grafikte fiyata göre DAU hareketini görüyorsunuz.

Dogecoin (DOGE) İşlem Hacmi Artıyor

Tüm büyük borsalarda Dogecoin (DOGE) işlem hacminin arttığı görülüyor. Daha fazla insanını Dogecoin alması elbette fiyata olumlu yansıyor. Üstelik yeni boğa beklentisi fiyatı hızlı tepki verebilecek kripto varlıklara ilgiyi de artırdı. Birçok kripto para yatırımcısı Bitcoin (BTC)’in yeniden 50.000 doların üzerine çıkmasıyla birlikte Dogecoin (DOGE)’in 0,5 seviyelerini aşacağını düşünüyor.

Mark Cuban gibi popüler isimler Dogecoin’i desteklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Cuban takımının sitesi üzerinden yapılan kripto ödemelerinin %95 oranında Dogecoin ile yapıldığını duyurdu. Elon Musk bu duyuruyu destekleyerek “Dogecoin takas işlemleri için harika” mottosunu benimsedi.

Önümüzdeki aylarda yeni bir boğa sezonu yaşarsak bu süreçte Dogecoin (DOGE) yatırımcıları yeniden karlı çıkabilir. Herkes yeni bir SNL Şov faciasının yaşanmamasını umuyor.

Dogecoin (DOGE) Teknik Analiz

Dogecoin (Doge) şu an Binance borsasında 0,323 dolardan işlem görüyor. Gün içinde 0,35 dolara kadar çıktı. Teknik analiz özetini geçecek olursak hareketli ortalamalar büyük ölçüde alım sinyali gönderiyor. RSI bir nebze şişmiş olsa da (günlük grafikte) yükselişin devam etmesi halinde ciddi bir problem oluşturmayacaktır. Ancak hacmin zayıflaması ve satışın tetiklenmesi halinde sert RSI düşüşü fiyatı 0,26 dolar seviyelerine kadar sürükleyebilir. Momentum ve MACD  (4h grafikte) alım sinyalleri gönderiyor.

Dogecin 0,306 ile 0,352 arasında iniş/çıkışlar yapabilir. Geri çekilmeler maliyet düşürme için değerlendirilebilir. Elbette burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermemektedir.Total
13
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano Kurucusu Mike Novogratz’a Ateş Püskürttü! Konu: ADA

Sonraki Haber

Ripple Fiyatında Her Şeyi Bu Seviye Belirleyebilir! XRP’de Bu Noktaya Dikkat!

İlgili Haberler