Dogecoin Benimsenmesi Artıyor: DOGE İle Beyzbol Bilet Satışı Başladı

İlayda Peker

Dogecoin (DOGE) her ne kadar ilk olarak bir şaka coin’i olarak tasarlansa ve hem fiyat anlamında hem benimsenme anlamında bir hedefi olmasa da 2021 yılındaki fiyat artışları ve aldığı destekler ile gerçek bir kripto para halini aldı.

Beyzbol Biletleri DOGE İle Satılıyor

Elde edilen son bilgilere göre taraftarlar artık MLB takımı Oakland Athletics’in bu ay Toronto Blue Jays ile karşılaşmasını izlemek amacıyla bilet satın almak için Dogecoin’i kullanabilir. Oakland A’lar olarak da bilinen ekip, 3 Mayıs’tan 6 Mayıs’a kadar 100 DOGE karşılığında bilet satışını başlattı.

Yapılan açıklamalara göre biletler genellikle 80 dolar bandında satılıyor. Ancak biletini DOGE ile almayı tercih eden taraftarlar %50 gibi bir indirim kazanmış oluyor.

Takım, Bitpay üzerinden ödeme kabul ediyor ve biletleri MLB Ballpark uygulaması aracılığıyla dijital olarak düzenleyeceğini belirtiyor.

Öte yandan Oakland Athletics ilk kez Mart ayında kripto alanında aktif hale geldi ve 1 BTC karşılığında altı kişilik takımlara tam sezon erişimi satmaya başladı.

Oakland Athletics’in DOGE ile satışlara başlaması Dogecoin‘i çevreleyen ve son zamanlarda sürekli büyüyen benimsenmenin bir başka kanıtı olarak nitelendiriliyor. CoinGecko’dan alınan verilere göre, Dogecoin şu anda 57 milyar dolardan fazla bir piyasa değerine sahip ve en büyük stablecoin olan Tether’in hemen üzerinde yer alıyor.

Dogecoin Benimsenmesi Artıyor

Dogecoin aslında hiçbir içsel değere sahip olmamasına rağmen, birçok önemli ana akım devinin piyasa değerini aşmış durumda. Örneğin Dogecoin, 52,9 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Honda Motor Co.’nun 46 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Ford Motors’un ve 43 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Twitter’ın üzerinde bulunuyor.Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum Piyasayı Domine Ediyor! ETH Neden Yükseliyor?

Sonraki Haber

Michael van de Poppe Cardano (ADA) İçin Yükseliş Sinyali Verdi

İlgili Haberler