Dogecoin Balinası, DOGE’de 930.000 Dolar Hareket Ettirdi!

Bitcoin Haber

Gizemli bir Dogecoin ($DOGE) balinası, Tesla ve Space X CEO’su Elon Musk’ın mikroblog platformu Twitter’a yeni bir CEO atama niyetini açıklamasından kısa bir süre sonra gerçekleşen bir dizi işlemle, memlerden esinlenen kripto para biriminin 13 milyondan fazla tokenını transfer etti. 

Gizemli Balinadan Önemli Transfer 

DOGE balinası, işlem sırasında değeri 927.000 $’ın üzerinde olan 13 milyon token’ı, farklı çoklu cüzdanlardan yeni oluşturulan bir cüzdana, 0,26 $’a denk gelen sadece 3,63 DOGE ücrete mal olan bir dizi işlemle taşıdı. 

Bu gelişmeler Musk’ın Twitter CEO’luğundan ayrılmasının ardından ortaya çıktı; esrarengiz girişimci kısa bir süre önce NBCUniversal’ın mevcut küresel reklam başkanı Linda Yaccarino’nun mikroblog platformunun başına geçeceğini açıkladı. 

Musk, Twitter’da hala kilit bir role sahip olacağını, kendisinin ürün tasarımı ve yeni teknolojiye odaklanırken Yaccarino’nun iş operasyonlarını yürüteceğini söyledi. 

Yeni Twitter CEO’su 

Musk, Yaccarino’nun atamasını duyurmadan önce, kendisinin icra başkanı olacağını da paylaşmıştı. Musk ayrıca Cuma günü yaptığı açıklamada, Twitter’ı Çin’in çok yönlü WeChat’ine benzer bir “her şey uygulaması” olan X’e dönüştürme konusunda Yaccarino ile birlikte çalışmaktan heyecan duyduğunu söyledi. 

Dogecoin blok zincirinde son birkaç haftadır kayda değer hareketler yaşanıyor. 1,5 milyon token içeren aktif olmayan bir DOGE adresi, 9,3 yıl boyunca hareketsiz kaldıktan sonra kısa süre önce yeniden ortaya çıktı. 

Bildirildiği üzere, bir yıldan uzun bir süredir kripto para birimine HODLing yapan kuruluşların şu anda 3,7 milyar doların üzerinde değere sahip 44,8 milyar jetona sahip olması nedeniyle, memlerden esinlenen kripto para biriminin on milyarlarca jetonu artık uzun vadeli yatırımcılar tarafından tutuluyor. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Yatırımcılardan Dogecoin (DOGE) ve DigiToads (TOADS) Karşılaştırması 

Sonraki Haber

Bitcoin – Ethereum Korelasyonu 18 Ay Sonra İlk Kez Yüzde 80’in Altına Düştü 

İlgili Haberler