Dogecoin veya Shiba Değil! Balinalar Bu Altcoini Topluyor!

Fatih Uçar

Kripto para piyasalarında belli bir miktarın üzerinde yatırımı olan cüzdanlara balina ismi verilir. Bu zengin yatırımcıların ilgilendiği kripto paralar topluluk tarafından yakından takip ediliyor. Piyasaya yön verenlerin büyük yatırımcılar olduğunu düşünürsek, balina diye tabir edilen bu yatırımcıların aldığı kripto paralara yönelmek bize de para kazandırabilir. Elbette kripto para piyasaları son derece risklidir ve balinaları bile batırabilir.

Balinalar Bu Altcoini Topluyor

WhaleStats, iki büyük Ethereum balinası tarafından yapılan iki ayrı işlemde, yüzbinlerce ApeCoin alındığını bildirdi. Toplamda 600.000 ApeCoin yani 8,5 milyon dolar değerinde alım yapan balinalar en büyük 20 ve 10’uncu balina tarafından yapıldı. Bored Ape Yacht Club tarafından çıkarılan token aynı gün birçok borsada listelenmişti. En ucuz fiyatı 100 Ethereum olan bir koleksiyonun çıkardığı tokenin bu denli büyük ilgi görmesi elbette sürpriz olmadı.

Taylor Swift ve Drake gibi mega yıldızların arkasındaki plak şirketi olan Universal Music Group’un, Bored Ape 5537 isimli koleksiyon parçasını kısa süre önce aldığını biliyoruz. Birçok ünlü ve kripto para balinası BAYC NFT’lerine sahip olmak için yüzbinlerce dolar ödeme yaptı.

ApeCoin Yorum

Token Binance borsasında 18 dolara kadar ulaşmıştı. Yazı hazırlandığı sırada ise %15 düşüşle 10 dolar seviyesinde alıcı buluyor. İşlem hacmindeki kayıp ise %50’ye yaklaşarak 2,6 milyar dolara geriledi. İlk listelediği gün FTX gibi büyük borsalarda ApeCoin hacimdeki ilk üçe oturmuştu. Toplam arzı 1 milyar adettir ve bu denli büyük arza sahip olan bir kripto paranın 18 dolar gibi fiyatları görmesi hype’ın ne kadar büyük olduğunu gösteriyor.

BAYC kendi Metaverse hedeflerini gerçekleştirmek istiyor ve yakın gelecekte ApeCoin bu konudaki gelişmelere bağlı olarak değerini artırabilir. Henüz arzın %28’inin dolaşımda olduğunu ve mevcut fiyatın daha da düşebileceğini söylemeye gerek yok. Ancak balinaların yoğun ilgi gösterdiği ApeCoin’in dönemsel olarak ciddi ralliler yaptığını da görebiliriz.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Balinaları Bu Meme Token’ı Seviyor

Sonraki Haber

Dev Kripto Para Borsasının Zarar Etmesini Bekliyor!

İlgili Haberler