DOGE İçin Beklenen Felaket Senaryosu: Yatırımcılar Uçurumun Kenarında mı?

Bitcoin Haber

Meme coinler arasında en büyük piyasa değerine sahip olan DOGE, son piyasa düşüşünden etkilendi ve Bitcoin 26.000 doların altına düştü. Meme coinler genellikle uzun vadeli yatırımcıları çekmezken, DOGE bu konuda bir istisna. Elon Musk tarafından desteklenen ilk meme coin olma özelliğiyle DOGE, spekülatif hareketlere rağmen uzun vadeli yatırımcıları kendine çekiyor. Ancak, son iki yılda DOGE yatırımı yapanlar zararlarını katladı.

DOGE fiyatı, uzun vadeli azalan üçgen formasyonundan aşağı yönlü kırılma riskiyle karşı karşıya. Eğer bu gerçekleşirse fiyatın %50 oranında düştüğünü görebiliriz. Haftalık zaman diliminde düşüş eğilimi gözlenirken, günlük okumalar umut verici görünüyor.

Haziran 2022’den bu yana 0,059 doların biraz üzerinde seyreden DOGE fiyatı, destek bölgesini birçok kez test etti. Uzun alt fitiller, boğaların devreye girdiğini gösteriyor. Ancak DOGE fiyatı, Kasım 2022’den bu yana azalan bir direnç trend çizgisi tarafından kısıtlandı.

Eğer DOGE için en kötü durum senaryosu gerçekleşirse, 0,03 dolara doğru sert bir düşüş bekleniyor. Ancak, bunun için belirtilen destek seviyesinin altında ikna edici kapanışlar gerekiyor. Bu durum, FTX tasfiyesine bağlı olarak, 42 milyon dolar değerindeki DOGE’un satışa çıkmasına neden olabilir.

Son olarak, günlük grafikteki yükseliş beklentisi, 0,07 dolara kısa bir ziyaret ihtimaline işaret ediyor. Ancak, en kritik seviye 0,059 dolar destek seviyesi olarak görülüyor. Önümüzdeki hafta yapılacak Fed toplantısı ve saatler sonra açıklanacak Ağustos enflasyon verisi, piyasadaki volatiliteyi artırabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Google Bard, Cardano’nun 2023 Sonu Fiyatını Tahmin Etti

Sonraki Haber

Github Metriklerine Göre En İyi 5 Kripto Para

İlgili Haberler