DOGE Aktif Adres Sayısı Yüzde 265 Arttı! Ne Anlama Geliyor?

İlayda Peker

Dogecoin‘in fiyatı, piyasada yaşanan son durumların etkisi ile son iki ayda yaklaşık olarak yüzde 15 düşüş yaşadı. Ancak elde edilen verilere göre DOGE ağındaki aktif adres sayısında yüzde 265 yükseliş yaşandı.

DOGE Aktif Adresleri Arttı

Kripto para analisti Ali Martinez tarafından paylaşılan blockchain analitik firması IntoTheBlock’un verilerine göre, DOGE ağındaki günlük aktif adres sayısı iki ayda yaklaşık 14.470’ten 38.430’un üzerine çıktı.

Analiste göre, artan ağ büyümesi yakında DOGE fiyatına yansıyabilecek olumlu bir işaret olarak görülebilir. Bu noktada meme token’ın fiyatı nispeten sakin bir şekilde ilerlerken benimsenmenin gözle görülür oranda arttığı ifade edilebilir.

Öte yandan geçen ayın sonlarında DOGE, Shiba Inu (SHIB) ile birlikte Nasdaq listesindeki Coinbase Global’in bir bölümü olan Coinbase Commerce’e bir ödeme seçeneği olarak eklendi. Hareket, Coinbase Commerce’in kripto ödemelerini daha kolay ve daha erişilebilir hale getirmek için harekete geçmesiyle geldi.

Ayrıca bu ayın başlarında, Elon Musk’ın yani dünyanın en zengin kişisinin kripto para birimini desteklemeye devam edeceğini belirtmesinden kısa bir süre sonra Boring Company, Las Vegas’taki yolculukları için Dogecoin ödemelerini kabul etmeye başladı. Elon Musk’ın elektrikli otomobil firması Tesla da web sitesindeki ürünler için DOGE ödemelerini kabul ediyor.

DOGE Geliştirmeleri

Meme token’ın arkasındaki geliştiriciler yakın zamanda, tüm ağ katılımcıları için dust sınırını 1 DOGE’den 0.01 DOGE’ye değiştirdiği için güvenlik güncellemeleri ve ağ verimliliğinde değişiklikler getiren Core 1.14.6 yükseltmesini yayınladı. Dust limiti, bir işlemde blok zincirinde işlenmesi için kullanılabilecek minimum para birimi miktarını ifade ediyor.

Öte yandan Robinhood Crypto’nun Nisan 2021’den Mart 2022’ye kadar ilk COO’su Christine Brown, geçen ay DOGE’nin daha fazla benimsenmesine yardımcı olduğu için “hak ettiği krediyi almadığını” savundu.

Buna ek olarak DOGE için arama ilgisi, kripto para biriminin 0,75 dolar civarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gören %10,000 rallisinden önce patlama yaşadı. Kripto para o zamandan beri değerinin çoğunu kaybetti ve şu anda 0.068 dolardan işlem görüyor.Total
39
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Michael van de Poppe: BTC ve Altcoin’ler Yüzde 200 Artabilir!

Sonraki Haber

Kripto Paralara Ne Zaman Yatırım Yapılır?

İlgili Haberler