Do Kwon’a Darbe Gibi Karar: SEC Erişimi Talebi 

Bitcoin Haber

Amerika Birleşik Devletleri’nde bir yargıç, Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon‘un SEC’in Singapur belgelerine erişimini engelleme talebini reddetti. Karar, düzenleyicilerin baskısı altında olan Kwon için bir darbe olacak. 

Terraform Labs’ın Talebi Reddedildi 

Amerika Birleşik Devletleri Bölge Yargıcı Jed Rakoff, Do Kwon‘un Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) belirli belgelere erişimini engelleme talebini reddetti. Komisyon, Singapur Para Otoritesi’nden (MAS) kayıtları talep ediyor. 

Kwon ve Terraform Labs için bu büyük bir darbe, zira özellikle Kwon tutuklandığından beri dünya çapında zorlu mücadelelerle karşı karşıyalar. Kötü şöhretli projenin ve şirketin kurucu ortağı, aylarca yetkililerden kaçtıktan sonra bu yılın başlarında Karadağ’da tutuklandı. 

SEC, kripto piyasasında yıllardır yaşanan en kötü şöhretli gelişmelerden biri olan Luna olayı nedeniyle Do Kwon ve Terraform Labs aleyhine dava açtı. Sanıklar, Kwon ve Terraform Labs’ın kayıtsız bir menkul kıymet teklifi yürüttüğünü iddia eden davaya karşı mücadele ediyor. 

Terra’nın kurucu ortağı da New York’taki savcıların dolandırıcılık suçlamalarıyla karşı karşıya. Kwon, kendi ülkesi Güney Kore’deki yetkililer tarafından da soruşturuluyor. 2023’ün geri kalanı, projenin mağdurlarına bir miktar adalet sunacak gibi görünüyor, ancak davaların çözülmesi zaman alabilir. 

7 Milyon Dolar 

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde başka kayda değer bilgiler de ortaya çıktı. Bunlar arasında Kwon’un Terra’daki erimeden önce bir hukuk firmasına 7 milyon dolar aktardığı da yer alıyor. Bu da Kwon’un neler olabileceğine dair bir fikri olduğunu gösteriyor. 

Haber, savcıların fonun kaynağını aradıklarını da belirten yerel medya kuruluşları tarafından yayınlandı. Söz konusu şirket Seul merkezli Kim & Chang adlı bir hukuk firmasıydı. Tüm bu olay kanıtlanırsa, Kwon için daha fazla yasal yansımaya neden olabilir. 

Kwon ve Terraform Labs ile ilgili pek çok şey yaşanıyor. Güney Koreli savcılara göre, Kwon’un LUNA‘daki bazı yasadışı fonları Bitcoin’e dönüştürdüğü bildirildi. Savcılar ayrıca Kwon ile ilişkili tüm para çekme işlemlerini durdurmak için Binance ile temasa geçti. 

Kwon’un parasının kendisine gelince, Güney Kore’de görünmüyor. Savcılar da Kwon’un ülkede fark edilebilir bir mülkü olmadığını belirttiler. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum’un Şangay Sert Çatalından Bu Yana 1 Milyon Ether Çekildi 

Sonraki Haber

Analist: BTC, ETH, LTC ve 3 Altcoin İçin Hedef Açıklamaları! 

İlgili Haberler