Discord’un Kripto Cüzdan Hamlesi Sonrasında Ekosistem İkiye Bölündü

İlayda Peker

Anlık mesajlaşma platformu Discord, yakında MetaMask ve WalletConnect entegrasyonları için destek başlatabilir. Bu durum platformun CEO’su Jason Citron tarafından paylaşılan yayın öncesi bir ekran görüntüsü ile paylaşıldı. Bununla birlikte, Discord topluluğunun bir kısmı, Nitro aboneliklerini iptal etmekle tehdit ederken güncellemeyle ilgili endişelerini dile getirdi.

Discord’dan Önemli Hamle ve Tepkiler

Citron’un yaklaşmakta olan Ethereum blok zinciri entegrasyonuna ilişkin duyurusu, Not Boring’in kurucusu Packy McCormick’in, “Bir web sitesi hayal edin. İnsanların ve robotların uyum içinde yaşadığı bir yer hayal edin. Başka bir deyişle, Discord gibi bir yer hayal edin.” sözlerini kullandığı paylaşıma yanı olarak geldi.

Citron’un önceden yayınlanmış Discord uygulamasının ekran görüntüsü kriptonun benimsenmesini hızlandırmayı amaçlarken, oyun topluluğu, ekosistemin karbon emisyonları, kara para aklama ve non-fungible token (NFT) pazarındaki belirsizliklerle ilgili devam eden sorunlarını vurguladı.

Ayrıca bu haber sonrasında çok sayıda kullanıcı, platformun aylık 4,99 ABD Doları ve yıllık 49.99 ABD Doları tutarındaki premium hizmet teklifi olan Discord Nitro aboneliğini sonlandırdı.

Kullanıcıların Tepkileri

Discord kullanıcısı Olivia’nın konuyla ilgili olarak, “NFT’leri uyumsuz bir şekilde uygulamak, kötü PR ile sonuçlanacak ve çok sayıda insan iptal ettiği için Nitro aboneliklerinde düşüşe neden olacaktır. NFT’ler çevreye zarar verir ve esas olarak vergi kaçakçılığı ve kara para aklama için kullanılır. Her şey bir ponzi şemasıdır. Discord’u buna bağlamayın.” sözlerini kullandı.

Yelpazenin diğer tarafında, oyun topluluğundan birçok kullanıcı da bu hareketi doğru yönde atılmış bir adım olarak görüyor. Olivia’ya yanıt veren Bryce NFT adlı başka bir kullanıcı şunları savundu:

Gerçekten az önce NFT alanına geçerli bir kanıt olmadan bir ponzi şeması dedin. Alan hakkında hiçbir fikriniz yoksa hiçbir şey hakkında yorum yapmayın.Total
28
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Sinema Devi, Ödeme Yöntemi Olarak Shiba Inu Eklemeyi Araştırmaya Başladı!

Sonraki Haber

CBDC Dolandırıcılarına Rağmen Çin, Dijital Yuan Girişimine Devam Edecek!

İlgili Haberler