Dikkat: Bu Durum Bitcoin’e (BTC) Yeni Rekorlar Getirebilir!

İlayda Peker

Geçtiğimiz hafta Square’in 50 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) alması kripto para gündemine damgasını vurdu. Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin şirketi olan Square’i 80 milyar dolarlık bir şirket olduğu biliniyor. Dolayısıyla BTC’ye ayrılan miktar şirketin varlıklarının sadece %1’lik kısma denk geliyor. Ayrıca yaklaşık bir ay önce büyük şirket MicroStrategy’nin de benzer bir şekilde Bitcoin alması büyük ses getirmişti. Hatta MicroStrategy BTC almakla kalmayı lider kripto para birimini rezerv varlık olarak benimsediğini açıklamıştı.

“Bu Sadece Başlangıç”

Gemini’nin kurucu ortağı Tyler Winklevoss, bu iki hareketin Bitcoin’e gelen bir sermaye akışının sadece başlangıcı olduğuna inanıyor. Winklevoss bu sermaye akışını bir “sermaye tsunamisi” olarak nitelendiriyor. Winklevoss daha önce kripto para biriminin temellerinin enflasyonist eğilimler nedeniyle her zamankinden daha güçlü olduğunu da söylemişti.

Tyler Winklevoss, daha birçok firmanın MicroStrategy ve Square’in kendi bilançolarından Bitcoin satın alma konusundaki liderliğini takip edeceğini düşünüyor. Bir Bitcoin milyarderi olan Gemini’nin kurucu ortağı, potansiyel olarak Bitcoin’e yatırım yapacak şirketlerin ve kuruluşların bir “tsunami” yaratacağını dile getirdi.

Öte yandan her iki şirketin de Bitcoin yatırımları ile kazanç elde ettikleri düşünüldüğünde bu durumun diğer şirketleri de BTC yatırımı yapma konusunda cesaretlendirebileceği düşünülüyor.

“Benimsenme Hiç Bu Kadar İyi Olmadı”

Her ne kadar bazı isimler Winklevoss’un tahminlerini abartılı bulanlar olsa da  artan sayıda kurum ve kuruluşun Bitcoin‘i benimseyeceğine dair işaretler bulunuyor. Örneğin; Mechanism Capital’in kurucusu Andrew Kang, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda Bitcoin‘in kurumsal olarak benimsenmesinin zemininin hiç bu kadar güçlü olmadığını dile getirdi.

Kang’a göre, “kripto para piyasasında düşük volatilite, artan enflasyon eğilimleri, tahviller gibi diğer varlıklar tarafından sağlanan düşük getiriler, hisse senetleri ve emlak piyasası gibi diğer piyasalardaki yüksek değerlemeler” gibi nedenlerle kurumların Bitcoin benimsemesi artış gösterme eğiliminde.

Ayrıca ortaya çıkan yeni veriler Bitcoin’deki çeşitli göstergelerde de rekorlar kırıldığını gösteriyor.


Total
17
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Popüler Token’da Belirsizlik Sürüyor: Yeni Rekor Gelecek Mi?

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Fiyatı Artarken Bu Gösterge Neden Düşüyor?

İlgili Haberler