Bitcoin Artıyor, Göstergeler Yeni Rekorlar Kırıyor

İlayda Peker

Bitcoin’in fiyatının dün 11.000 doların üzerine çıkması ve ardından bugün 11.500 dolar sınırına dayanmasının ardından bazı yeni veriler ortaya çıktı. Glassnode, madencilerin kripto borsalarına ve diğer adreslere gönderdiği Bitcoin hacminin son 24 saat içinde yüzde 51’in üzerinde muazzam bir artış gördüğünü paylaştı.

Buna ek olarak içinde herhangi bir miktarda Bitcoin (BTC) bulunan adreslerin sayısı da tüm zamanların rekorunu kırdı.

Madenciler Borsalara Bitcoin Gönderiyor

Glassnode araştırma şirketi tarafından yapılan açıklamalara göre, madencilerin kripto borsalarına gönderdiği BTC miktarı, Cuma günü kaydedilen verilere göre 24 saatlik bir zaman diliminde muazzam bir şekilde arttı. Madencilerin borsalara gönderdiği Bitcoin’in 4.792 BTC’den 15.139 BTC’ye çıktığı yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Ayrıca son 24 saat içinde de bu rakam 56,858 BTC‘ye yükseldi ve %51,1’lik artış yaşanmış oldu.

Bitcoin Sahiplerinin Sayısı da Artıyor

Bitcoin’in 11.000 doların üzerine çıkmasından sonra çok daha fazla kullanıcının BTC ile ilgilenmeye başladığı da ortaya çıktı. İçinde herhangi bir miktarda Bitcoin bulunan cüzdanların sayısı 31.635.651’e ulaştı. Böylece yeni bir rekor kırılmış oldu.

Pek çok uzman, Bitcoin’in Jack Dorsey liderliğindeki Square tarafından yapılan son BTC satın alımı ve kripto varlıklarıyla ilgili düzenleyici çerçeveyi içeren Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan rapor nedeniyle büyük ölçüde yükseldiğine inanıyor.


Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Büyük Yatırımcı: “Bitcoin (BTC) Bir Yalan Ama 15.000 Dolar Olacak”

Sonraki Haber

XRP Fiyatı İçin Beklenen Trend Başladı mı?

İlgili Haberler