Digital Currency Group’tan Önemli Mektup!

İlayda Peker

Digital Currency Group‘un (DCG) kurucusu ve icra kurulu başkanı Barry Silbert, kripto borç verme iştiraki Genesis Global Capital ile olan mali ilişkisi hakkında daha fazla bilgi vermek için Salı günü hissedarlarına bir mektup yazdı. Bu, şirketin mali zorluklar içinde olduğu spekülasyonlarının ve şirketin yanlış beyanlarda bulunduğunu söyleyen kripto borsası Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss’un suçlamalarının ardından geldi.

Silbert’ın Mektubu

Silbert’in mektubunda, DCG’nin kripto borç vereni Genesis Global Capital’e Mayıs ayında ödenmesi gereken 447,5 milyon ABD Doları ve 4.550 BTC (78 milyon ABD Doları) borcu olduğu ve tüm faiz ödemeleri ile ödenmemiş kredilerin yakalandığı belirtiliyor. Digital Currency Group’un Genesis Global Capital’den “emsallerine uygun olarak” borç aldığı ve geçerli piyasa faiz oranları üzerinden fiyatlandırıldığı belirtiliyor.

Genesis Global Capital, FTX‘in çöküşünün ardından Kasım ayında para çekme işlemlerini durdurdu. Daha sonra, Winklevoss’un Gemini’si faiz getiren Earn Programında para çekme işlemlerini durdurdu çünkü Genesis Global Capital hizmet için ticaret ortağıydı. Gemini’nin Earn Programı Salı günü resmen kapatıldı.

Gemini Earn

Winklevoss, Gemini Earn müşterilerinin Genesis’ten 900 milyon ABD doları alacaklı olduğunu iddia etti ve Salı günü yaptığı son Twitter yorumlarında Silbert ve Digital Currency Group’u dolandırıcılıkla suçladı. Ayrıca Digital Currency Group Yönetim Kurulu’ndan Silbert’i CEO’luk görevinden almasını istedi.

Digital Currency Group’un resmi Twitter hesabı Salı günü Winklevoss’a cevaben “Bu, [Cameron Winklevoss’un] Gemini Earn‘ın işletilmesinden ve programın müşterilere pazarlanmasından tek sorumlu olan Gemini’den ve kendisinden suçu saptırmak için yaptığı bir başka umutsuz ve yapıcı olmayan reklam çalışmasıdır” şeklinde bir mesaj yayınladı.

Silbert’in hissedarlara gönderdiği mektupta Winklevoss’a ya da dolandırıcılık suçlamalarına doğrudan değinilmedi.


Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bu Stablecoin Hacmi FTX’ten Sonra USDT’nin 5 Katına Çıktı!

Sonraki Haber

Bu, Ripple İçin 2023’de Başlıca İtici Güç Olabilir

İlgili Haberler