Digital Currency Group Varlık Yönetimi Birimini Kapatıyor

İlayda Peker

Digital Currency Group’a ait bir medya kuruluşu olan CoinDesk’in Cuma günü bildirdiğine göre, kripto para odaklı holding Digital Currency Group (DCG) HQ adlı varlık yönetimi birimini kapatıyor.

Digital Currency Group’tan Önemli Hamle

Şirketten yapılan bir açıklamaya atıfta bulunan medya raporuna göre Digital Currency Group, “daha geniş ekonomik ortamın durumu ve sektöre önemli rüzgarlar sunan uzun süreli kripto kışı” nedeniyle varlık yönetimi birimini kapatmaya karar verdiğini söyledi.

The Information Perşembe günü varlık yönetimi birimininin yönetim altında 3,5 milyar ABD dolarının üzerinde varlığa sahip olduğunu bildirdi.

Cuma günü yayınlanan ayrı bir CoinDesk raporuna göre, Digital Currency Group’un tamamına sahip olduğu aracı kurum iştiraki Genesis Global Trading de 145 çalışanıyla ayakta kalabilmek için %30 personel azaltımına gittiğini duyurdu ve geçen yıl Ağustos ayında %20’lik bir işten çıkarmaya ekledi.

Borç Sorunları

Kripto varlık yöneticisi Grayscale ve madencilik firması Foundry’nin de sahibi olan Genesis ve ana firması, 2022’deki Three Arrows Capital bulaşmasından kaynaklanan borç sorunları nedeniyle mercek altında.

Digital Currency Group, Kasım ayında hissedarlara gönderdiği bir mektupta, Genesis Global Trading’in kredi kolu olan Genesis Global Capital’e 575 milyon ABD doları kredi ve 1,1 milyar ABD doları senet borcu olduğunu söyledi. Genesis Global Capital Kasım ayında itfaları ve yeni kredi alımlarını askıya aldı.

Bunlara ek olarak kripto para piyasasındaki genel gidişata bakıldığında hala bir sıkışıklık olduğu görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 16.000 dolar ile 17.000 dolar aralığındaki hareketini sürdürürken yazının kaleme alındığı sırada 16.800 dolardan işlem görüyor. Toplam kripto para piyasası değeri yaklaşık olarak 814,7 milyar dolarda iken Bitcoin’in toplam piyasa değerinin de 323,6 milyar dolar olduğu görülüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano’da (ADA) 2023’te Yaşanacak 3 Büyük Gelişme

Sonraki Haber

2023, Kripto Girişim Yatırımları İçin Zorlu Bir Yıl Olabilir: Araştırma

İlgili Haberler