Büyük Borsanın Sahipleri Bitcoin (BTC) Hedeflerini Açıkladı!

İlayda Peker

Gemini kripto para borsası kurucuları Tyler ve Cameron Winklevoss, podcast sunucusu Peter McCormack ile yakın zamanda gerçekleştirdikleri bir röportajda Bitcoin’in (BTC) sonunda 500.000 dolara ulaşacağını iddia ettiler.

Hedef: 500.000 Dolar

23 Ekim’de yayınlanan podcast’te Tyler Winklevoss, Bitcoin’in 500.000 dolara kesinlikle ulaşacağına inandıklarını dile getirdi ve “Aklımızdaki soru 500.000 dolara ulaşıp ulaşmaması değil, bunun ne kadar çabuk olacağıdır.” ifadelerini kullandı.

Cameron Winklevoss ise 500.000 dolarlık tahminin oldukça mantıklı olduğunu ve oyunun henüz gerçekten başlamadığını düşündüğünü dile getirdi.

İkizlerin açıklamalarına göre, MicroStrategy ve diğerlerinin hazine rezervleri için önemli miktarlarda Bitcoin satın alması piyasanın değişmeye başladığını gösteriyor. Cameron Winklevoss bu durumu “Ya her Fortune 100 veya 500 şirketi bunu yaparsa, ya merkez bankaları bunu yapmaya başlarsa?” sorusu ile bir adım ileri taşıdı ve “Daha başlamadı bile” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Cameron Winklevoss konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Wall Street henüz burada değil. Kurumlar şu anda Bitcoin’de değil. Son on yıldır bir bireysel yatırım fenomeni oldu. Dolayısıyla Wall Street bundan bahsediyor, Bitcoin’in farkındalar, ancak bizim bakış açımıza göre gerçekten içinde değiller, ama bu gerçekleşmeye başlıyor.

“500.000 Dolarlık Bitcoin Durumu”

Röportajın temeli, Tyler ve Cameron’ın Ağustos 2020’de yayınlanan “500.000 Dolarlık Bitcoin Durumu”  başlıklı bir raporuydu. Cameron, McCormack ile yaptığı röportajda, kardeşlerin bahsi geçen raporu Ocak 2020’de oluşturmaya başladığını söyledi.

Cameron, “Hükümetin son on yıldır ABD doları ile neler yaptığını ve geleneksel türden değer depolarını ve hedge’leri düşünmeye başladık” sözlerini kullandı. İkizler, COVID’in küresel bir yer edindiği ve Bitcoin‘de çöküşün yaşandığı Mart ayında rapor üzerinde çalışmayı durdurdu. Virüsün getirdiği ekonomik değişiklikleri değerlendirdikten birkaç ay sonra çalışmaya devam ettiler.


Total
18
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

PrimeBit Demo Yarışmasında 5.000 USDT Ödül Dağıtıyor!

Sonraki Haber

Dijital Para Yarışı Hız Kesmiyor: Son Açıklama Rusya’dan Geldi

İlgili Haberler