Coinbase Artık Solana’yı Destekliyor!

Fatih Uçar

Bildiğiniz üzere Coinbase büyük bir yeniliğe imza atmış Metamask muadili cüzdanını duyurmuştu. DeFi ve NFT pazarında yer edinebilmek için zaten bunu yapması gerekiyordu. Bugün yapılan duyuruya göre artık Coinbase cüzdanının Solana uygulamalarına bağlantısı sağlanacak ve Solana ağı tam anlamıyla desteklenecek.

Coinbase Wallet ve Solana

Solana Program Library (SPL) tokenleri (Solana’nın Ethereum’un ERC-20 tokenlerine karşılık gelen versiyonudur) şimdi Coinbase Cüzdanı tarafından destekleniyor. Üstelik Coinbase, Ethereum tokenleri dışında ilk defa farklı bir ağı cüzdana uyumlu hale getirdi. Cüzdan daha önce Polygon, BNB Chain ve Avalanche gibi Ethereum Virtual Machine ağlarıyla sınırlıydı.

Solana‘nın eklenmesi, bu blockchain’in tokn bağlantılı borç verme, yatırım, yönetişim ve mevduat için stabilcoin projeleri ekosistemine yeşil ışık yakmanın birincil etkisine sahiptir. Coinbase’in geçen ay Solana ekosistemindeki iki projeyi Orca ve Bonfida’yı listelemişti.

Solana Topluluğuna Müjde

Phantom gibi birkaç sınırlı cüzdana sahip olmak ben dahil birçok Solana kullanıcısını kısıtlıyordu. Coinbase’in bu desteği sağlaması, Solana topluluğunun daha hızlı genişlemesine de katkı sağlayacaktır. Solana tabanlı NFT’ler için destek de dahil olmak üzere yakında daha fazla Solana entegrasyonunun geleceği müjdesi Coinbase tarafından verildi.

Ayrıca yakında Coinbase Cüzdanını, Solana uygulamalarına da bağlayabiliyor olacağız. Dapp uyumluluğundan önce başlatılan SPL desteği, Coinbase Cüzdanının Solana ekosisteminde sınırlı işlevsel kullanıma sahip olduğu anlamına gelir Phantom ve Solflare gibi rakip Solana cüzdanlarının her ikisi de bu özelliğe sahiptir; hatta kullanıcıların uygulama içinde para yatırmaları için bir arayüz sağlarlar.

Solana (SOL) yazı hazırlandığı sırada 89,7 dolardan alıcı buluyor. Haberin de etkisiyle %8 civarında fiyatta artış yaşandı. Günlük işlem hacmi ise 2,4 milyar dolara ulaşarak %13 artış gösterdi. SOL halen en büyük 10 kripto para arasında yer alıyor ve Bitcoin öncülüğünde toparlanmasına devam ediyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Büyük Shiba Alımları Devam Ediyor!

Sonraki Haber

Avustralya Meta’ya Dava Açtı! İşin İçinde Kriptolar da Var!

İlgili Haberler