Dev Kripto Para Borsası Coinbase, Hindistan’a Açılıyor

Mert Bahçe

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, Hindistan’a açılıyor. Ayrıca şirket, hükümetin kripto para birimlerini yasaklayacağı yönündeki raporlara rağmen, Hindistan’daki şirket faaliyetlerini yürütmek için birkaç iş ilanı bile yayınladı.

Coinbase Yetkilileri Hindistan’ın Genç Mühendislerine Güveniyor

Coinbase, Hindistan’da faaliyet göstereceğini resmi olarak duyurdu. Coinbase, hükümetin kripto varlıklara karşı katı uygulamalarına rağmen Hindistan’da ofis açacak. Yetkililer şirketin yeni yatırım kararı hakkında şunları kaydetti: “Coinbase’in Hindistan’da bir iş varlığı kurduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Burada, yazılım geliştirme ve müşteri destek operasyonları dahil olmak üzere birtakım IT hizmetleri sunarak, Hindistan’ın mühendislik alanında dünya standartlarındaki devasa yetenek havuzundan yararlanacağız. Hindistan uzun zamandır mühendislik ve teknoloji alanında bir merkez olarak biliniyor. Coinbase grubu olarak müşterilerimizin kripto ekosistemiyle etkilişime girmesi adına yeni yollar arıyoruz. Hindistan bu alanda birinci sınıf yeteneklere sahip bir ülke.”

Coinbase yetkilileri ayrıca, covid ile ilgili koşullara bağlı kalarak Hintli çalışanlar için başlangıçta Haydarabad kentine bir ofis açacaklarını duyurdu. Şirket ayrıca yeni açılacak ofis için bir dizi ilan yayınladı. Linkedin platformunda Coinbase’in Hindistan ofisi için açılan pozisyon sayısı 15’i buldu. Bunun yanı sıra Coinbase’in; ABD, İngiltere, İrlanda, Japonya, Singapur, Kanada ve Filinpinler’de aktif iş ilanı bulunuyor. Şirket ayrıca yerel bir kripto para borsasına yatırım yaptı.

Coinbase Belirsiz Bir Ortama Dahil Oluyor

Bu arada Coinbase bazı faaliyetleri nedeniyle, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nundan (CFTC) 6.5 milyon dolarlık ceza almıştı. Coinbase, ileri bir tarihe ertelenen Nasdaq’ta doğrudan listeleme yoluyla ilk halka arz (IPO) için hazırlık yapıyor. Dev borsanın Hindistan operasyonu duyurusu, düzenleyici birimlerin kripto paralar özelinde belirsiz bir yol izlemesinin ortasında geldi. Nitekim, Hindistan hükümetinin kripto para birimlerini yasaklamayı planladığına dair raporlar var.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Lisans Haberinin Ardından Bu Kripto Paranın Fiyatı  Yüzde 250 Arttı!

Sonraki Haber

Popüler Analiste Göre Cardano (ADA) Uzun Vadede Çok Büyük Potansiyele Sahip

İlgili Haberler