Dev Firmadan Önemli Adım: Walmart Kripto Ürün Lideri Arıyor!

İlayda Peker

Özellikle son 2 yıldır büyük firmaların Bitcoin ve kripto para birimleri ile ilgili adımlar attıklarına şahit oluyoruz. Bazı firmalar Bitcoin yatırımı yaparken, bazı firmalar Bitcoin’i bir ödeme seçeneği olarak sunuyor ve bazıları da kripto para birimleri konusunda gelişebilmek için kripto uzmanlarını işe alıyor. Bir işe alım ile birlikte kripto ekosisteminde yer edinmek istediğini kanıtlayan son firma ise Walmart oldu.

Walmart İş İlanı

Kısa süre önce LinkedIn’de yayınlanan bir iş ilanına göre, Amerika’nın en yaygın perakendecisi olan Walmart, bir kripto para birimi ürün lideri arayışı içinde bulunuyor. İlan, firmanın dijital para birimi ve kripto para birimi ürün liderliği pozisyonunu doldurmak için “vizyoner bir lider aradığını” belirtiyor. Yapılan açıklamalara göre pozisyona uygun olan kişi, büyük mağaza için bir dijital para stratejisi oluşturacak.

Ayrıca ilanda, dijital para birimi stratejisini ve ürün yol haritasını geliştirmekten sorumlu olacak bir kişinin arandığı belirtiliyor. Konuyla ilgili Walmart açıklamasında, “Dijital Para Birimleri/Kripto Para Birimi ve Blockchain ile ilgili teknolojilerde uzman olarak, ürün ve yetenek yol haritasının vizyonunu yönlendireceksiniz.” sözlerini kullanıyor.

Bunlara ek olarak ilanda, kişinin “kripto para ile ilgili yatırımları ve ortaklıkları tanımlayacağı” da belirtiliyor.

Amazon’dan Hemen Sonra

İş ilanı, Walmart’ın rakibi Amazon’un kripto pazarına büyük bir giriş yapmaya hazır olduğuna dair söylentilerin dolaşmasından haftalar sonra yayınlandı. Amazon’un da dijital para birimi ve blok zinciri ürün lideri için bir ilanı bulunuyor. Yine de Amazon, Bitcoin‘i bir ödeme şekli olarak kabul edeceği yönündeki haberleri yalanladı.

Dolayısıyla artık tüm dünyada kripto para birimlerine ilgi artarken rakip firmaların da günümüzde bu konuda rekabete giriştikleri görülüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Daha Yeni Başlıyor! ETH Fiyat Beklentileri Artıyor!

Sonraki Haber

Mind Music Yeni Plak Şirketinin Lansmanını Duyurdu

İlgili Haberler