Bitcoin Fiyatı 1 Aydan Kısa Sürede %65’ten Fazla Değer Kazandı

İlayda Peker

Bitcoin’in fiyatı 48.000 dolara yaklaşırken kripto piyasası 2 trilyon doları aştı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 20 Temmuz’dan bu yana %65’ten fazla değer kazandı. Bitcoin kararlı yükselişine devam ederken altcoin’lerde de artışlar görülüyor. ETH 3.300 doları gördü ve ADA’nın %10’dan fazla yükselişi dikkat çekti.

Bitcoin’in Etkileyici Yükselişi

Kripto para piyasalarında bir ayda veya bazen daha kısa sürede çok şey değişebilir. Lider kripto para birimi, 20 Temmuz’da 29.200 dolara düştüğü için bunun en iyi örneği olarak değerlendiriliyor.

Buna ek olarak piyasada düşüş hissi hakimken varlık yörüngesini tersine çevirdi ve biraz hızlı bir şekilde değerini yeniden kazanmaya başladı. Öncelikle 30.000 dolarlık seviye geri kazanıldı ve ardından artış devam etti. Birkaç gün içinde 10.000 dolar birden değer kazanan BTC, 40.000 dolarlık psikolojik seviyeyi de aşmayı başardı.

Dolayısıyla yaşana derin bir düzeltme sonrasında Bitcoin yeni bir ralliye başlamış gibi görünüyor. BTC’nin 47.900 dolara kadar ulaşması ve 48.000 dolara merdiven dayaması ise yeni bir yükseliş sinyali olarak nitelendiriliyor. Bu noktada BTC’nin TL bazında da 400.000 TL’yi aştığını belirtmek gerekiyor.

Altcoin’lerde Yükseliş Sürüyor

Altcoin’lerin de BTC ile aynı zaman diliminde benzer performanslar sergiledikleri görülüyor. Bu noktada piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) son bir haftada %11’in üzerinde değer kazanırken, Cardano (ADA) %51, Binance Coin (BNB) %19, Ripple (XRP) %53, Dogecoin (DOGE) %37 ve Polkadot (DOT) %11 artışlar kaydetti.

Dolayısıyla birkaç hafta önce analistler arasında devam eden piyasada ralli devam ediyor mu yoksa ayı piyasasına mı girildi tartışmasının kazanının da şu an için ralli devam ediyor diyen analistler olduğu görülüyor.

Ancak yatırımcıların kripto para piyasasındaki volatiliteyi unutmadan temkinli bir şekilde adımlar atması riskler açısından büyük önem taşıyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano Fiyatı Neden Yükseliyor? ADA Yeni Rekor Kırabilir Mi?

Sonraki Haber

İlk Dogecoin (DOGE) Festivali Dogepalooza Ekim’de Gerçekleşecek!

İlgili Haberler