Detaylı Teknik Analiz: Solana (SOL) Yeni Zirveler Yapabilir!

Fatih Uçar

CryptoSlam tarafından açıklanan verilere göre Solana (SOL) şu anda NFT satış hacmi bakımından en popüler dördüncü blockchain ve sıralamada yükselebilir. En büyük üç blockchain ise sırasıyla Ethereum (ETH), Ronin ve Worldwide Asset eXchange’tir. Solana (SOL) ağındaki NFT satışları 31 Ağustos tarihinde 37,7 milyon dolarken bugünlerde yarım milyar dolara yaklaştı.

Solana (SOL)

Tether (USDT)’ın sıralamada önüne geçen Solana (SOL), en büyük dördüncü kripto para birimidir. Piyasa değeri 73 milyar doları aştı ve Ocak ayından bu yana yatırımcılarına %7000’in üzerinde kazanç getirdi. Solana ekosistemi için bir başka heyecan verici haber de son yapılan ortaklık açıklamasıdır. Solana Ventures, FTX ve LightSpeed ​​Venture Partners arasında kripto para oyun projeleri için 100 milyon dolarlık ortak yatırım fonu oluşturuldu.

Yazı hazırlandığı sırada Solana (SOL) 253 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Gün içinde 260 dolarda yeni bir zirve yapıldı. Birçok analist kısa vadeli hedeflerinde 250 dolara zaten işaret ediyordu.

Solana (SOL) Teknik Analiz

Bitcoin (BTC) karşısında güç kazanmaya devam eden Solana (SOL) aşırı alım bölgesine doğru hızla ilerliyor. Eğer BTC bazında 98 seviyesini aşamazsa fiyatın bir miktar geri çekilmesi mümkün görünüyor. Haftalık grafikte gelen düşüş sinyalleri yatırımcıların kısa vadeli düzeltmelere karşı dikkatli olması gerektiğini söylüyor. Stop seviyelerinin doğru belirlenmesiyle bu risk minimize edilebilir.

Fiyatın 250,5 dolar direncinin üzerine tutunuyor olması önemli, eğer burada kalıcı olabilirse 300 doların üzerinde yeni zirveler yapılabilir. Yaşanabilecek olası düzeltmede 221, 185 ve 176 dolar destekleri kritik öneme sahip olacak. Orta vadeli trend halen boğa, volatilite yüksek bugün yaşanan yükselişle birlikte Solana (SOL) dördüncü sıraya kadar yükseldi.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Stablecoin Düzenlemeleri Geliyor! Saatli Bomba Patlayacak Mı?

Sonraki Haber

Bedrock Kurucusundan Shiba Inu (SHIB) Hakkında Topluluğu Kızdıran Açıklama!

İlgili Haberler