Değişmeyen Bitcoin Eleştirisi Tekrarlandı: BTC Bir Balon

İlayda Peker

Payne Capital Management’ın (PCM) kurucusu ve başkanı olan Ryan Payne, kripto paraların “şimdiye kadarki en büyük balonlardan biri” olduğunu ve “çirkin” bir piyasa çöküşüne yol açacağını söylüyor.

Yine Bir Balon Açıklaması

PCM, New York City ve Philadelphia’da yerleşik halde bulunan ve dünya çapındaki müşterilere hizmet veren bağımsız bir NYC finansal danışmanı ve planlayıcısı olarak tanımlanabilir.

PCM başkanı rolü ile Payne ise PCM’nin kendine özgü fikir ve felsefelerinin düzgün bir şekilde uygulanmasını sağlamak için tüm finansal danışmanları denetlerken, firmanın yatırım ve finansal planlama stratejilerini birlikte tasarlıyor. Ayrıca Payne, PCM’nin eğitim girişimlerini de halkı, hedefe dayalı finansal planlama ve yatırım hakkında bilgilendirmek için yönlendiriyor.

Yahoo Finance ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Payne, mevcut finansal ortamın kontrolden çıktığını iddia ederek milyarder Charlie Munger’ın yakın zamanda yaptığı açıklamaları destekledi:

Bu çağ, dot-com döneminden bile daha çılgın.

Payne’e göre, Bitcoin ve diğer kripto varlıklar finansal alanda önemli bir balonu temsil ediyor ve tarihin en büyük balonlarından biri olabilirler. Payne konuyla ilgili olarak, “Tüm bu Bitcoin olayı, tüm bu kripto para birimleri şimdiye kadarki en büyük balonlardan biri.” sözlerini kullandı.

“Çirkin Bir Çöküş Olacak”

Payne, Bitcoin balonunun oldukça “çirkin” bir şekilde eninde sonunda patlayacağını ifade ediyor. Finansal danışman, kripto paranın toplam piyasa değerinin, yarım milyar değerindeki dot-com hisse senetlerine kıyasla 2 trilyon doların üzerinde olduğunu belirtti.

İlginç olarak Payne, kripto para piyasalarının balon olduğunu iddia etmesine rağmen, piyasalardaki aşırı likidite nedeniyle Bitcoin fiyatının daha da yükseleceğine inanıyor.


Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dogecoin ve Shiba Inu’nun Borsa Listelenmeleri Devam Ediyor!

Sonraki Haber

Tesla, Bazı Ürünlerinde Dogecoin (DOGE) Ödemesi Kabul Edeceğini Açıkladı

İlgili Haberler