DeFi’nin Büyümesi İçin Neye İhtiyaç Var?

İlayda Peker

Ripple Lab’in DeFi piyasaları başkanı Boris Alergant, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünü ana akım kitleyi çeken bir düzeye getirmek için ihtiyaç duyulan şeyin tüketiciler için “killer app” olduğunu söyledi.

DeFi Nasıl Ana Akıma Hitap Edecek?

Alergant, 9 Ağustos’ta Toronto, Kanada’daki Cointelegraph muhabirleri tarafından gerçekleştirilen Blockchain Fütürist Konferansı’nda “Merkezi Olmayan Finansmanın Geleceği” başlıklı bir panel sırasında yorumlarda bulundu. Panelde Alergant’ın yanı sıra Aventus Ventures CEO’su Kevin Hobbs, FLUIDEFI kurucu ortağı ve CEO’su Lisa Loud ve Teller Finance CEO’su ve kurucu ortağı Ryan Berkin de yer aldı.

Panelistler arasındaki genel görüş, merkezi finans kurumlarının nihayetinde DeFi‘yi ana akım benimsemeye doğru iteceğiydi. Alergant, büyümenin büyük olasılıkla DeFi hizmetlerini kullanma imkanı sunan kullanıcı dostu bir CeFi uygulamasından geleceğini öne sürdü. Alergant konuyla ilgili olarak kurumsal benimsenmenin DeFi’yi bir sonraki seviyeye taşıyacağını dile getirdi.

FLUIDEFI kurucu ortağı ve CEO’su Loud da benzer bir görüşü dile getirerek, sıradan insanların TCP/IP olarak da bilinen internet protokol paketini anlamamasına rağmen nihayetinde interneti nasıl benimsediğini belirtti:

Hepimiz interneti kullanıyoruz değil mi? İnternet bizim için bir paradigma kaymasıydı ama TCP/IP’yi nasıl kullanacağımızı bilmiyoruz. Şu anda DeFi kullanan herkes protokollerin nasıl kullanılacağını biliyor, bu sürdürülebilir değil, benimsemek için iyi bir model değil.

“Daha Basit Kullanıcı Deneyimi”

Loud, “İki yıla bakarsak, DeFi’ye daha fazla yatırım yapan kurumları ve daha basit kullanıcı deneyimleri yapan şirketleri görüyorum” diye ekledi. Ripple yöneticisi ayrıca, DeFi sektörünün yakında müşterilere finansal hizmetler sağlamak için CeFi sektörüyle el ele çalışacağını da belirtti.

Blockchain Fütürist Konferansı, Toronto, Kanada’daki blockchain ve kripto konferansı ve etkinliğin beşinci yılı olan 10 Ağustos 2022’ye kadar devam etmesi planlanıyor.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Elon Musk’tan Enflasyon Açıklaması: BTC ve Altcoin’ler Nasıl Etkilenebilir?

Sonraki Haber

ABD’nin Kripto Para Mikser Yaptırımı ve Uzun Vadeli Sonuçları!

İlgili Haberler