Dava Süreci Boyunca Ripple (XRP) Nasıl Bir Dönem Geçirdi?

İlayda Peker

Ripple Labs, yaklaşık bir yıldır Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile bir dava süreci içinde bulunuyor. Her ne kadar bu dava süreci ile birlikte ülkenin menkul kıymetler yasalarının dijital para birimlerine nasıl uyarlanacağı noktasında geniş kapılar açılmış olsa da Ripple bu süre içinde çok fazla iş kaybetti. Ancak CEO’ya göre Ripple oldukça iyi bir yıl geçirdi.

Dava Süreci Ripple’ı Etkilemedi

Dava SEC tarafından ilk açıldığında, birçok kripto para borsası XRP‘yi hızlı bir şekilde delist etti. Ancak CEO Brad Garlinghouse’a göre, bu ters esen rüzgarlara rağmen Ripple başarılı bir yıl geçirmeyi başardı.

21 Ekim’de DC Fintech Haftası Sanal Konferansı’nda konuşan CEO, bunların çoğunluğunun ABD pazarının desteği olmadan hayata geçirildiğini dile getirdi. Garlinghouse, işlemle ilgili operasyonlarını gerçekleştirdiği için şirketin ana gelir kaynağı olan RippleNet‘e değinerek, şunları söyledi:

“Başarının birincil metriği işlemlerdir. SEC’den esen rüzgarlara rağmen, tonlarca farklı boyutta rekor bir yıl geçirdik.”

Ripple’ın Başarıları

Garlinghouse ayrıca, finansal kurumlar için likidite sağlamak amacıyla XRP kullanan Ripple‘ın isteğe bağlı likidite hizmetinin %130 büyüdüğünü açıkladı. Dahası, Ripple da son çeyrekte %33 büyüdü.

Son mahkeme sunumlarında SEC, devam eden davaya rağmen Ripple ile birlikte XRP’nin fiyatının artmaya devam ettiğini savundu. Bu açıklamalar aracılığıyla SEC, Ripple’ın davanın şirketin gelirleri ve piyasa konumu üzerinde zararlı bir etkisi olduğu yönündeki iddialarını reddetmeye çalışıyordu.

CEO, bu büyümenin çoğunun ABD dışında yürütülen işlerden kaynaklandığını belirterek, “Amerika Birleşik Devletleri’nde tam olarak sıfır yeni müşteri ile anlaşma imzaladık ve müşterilerimizi kaybettik çünkü Amerika Birleşik Devletleri düzenleyici çerçevesi netleşene kadar bu sektöre yaklaşmıyor gibi görünüyorlar.

Tüm bu bilgilere bakıldığında Ripple ve SEC arasındaki dava sürecinin bir süre daha devam edeceği ve Ripple’ın geleceğinin ABD dışında olduğu anlaşılıyor.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

1,67 Milyon Dolarlık İki Büyük Bitcoin (BTC) İşlemi Gerçekleşti!

Sonraki Haber

Sosyal Medya Platformu Reddit, NFT Sektöründe Büyük Bir Adıma Hazırlanıyor

İlgili Haberler