Curve Token Yüzde 10’un Üzerinde Artış Gösterdi

Bitcoin Haber

Stablecoin borsa hizmeti Curve‘ün (CRV) tokenı, merkezi olmayan stablecoinlere yönelik daha geniş bir piyasa talebinin ortasında son 24 saat içinde %11 değer kazandı. Curve henüz yerel stablecoinler sunmasa da, yaklaşan curve USD (crvUSD) tokenı kripto çevrelerinde çok bekleniyor.

Curve’de Son Durum

Curve, Pazartesi günü crvUSD‘nin yaklaşan ihracını hızlandırıyor gibi görünüyordu ve devam eden bir teklifin “crvUSD’nin özerk olarak çalışması için gerekli” olacağını belirtti. Devam eden teklif, stablecoin havuzlarının harici protokollere fiyatlandırma verileri sağlamasına olanak tanıyacak.

CRV’ye olan talep arttıkça ve tokenlar kripto borsalarında 770 milyon doların üzerinde işlem hacmi gördükçe, böyle bir gelişme muhtemelen yatırımcılar için bir katalizör görevi gördü.

Curve, kullanıcılara stablecoin ödünç alma, ticaret ve borç verme gibi finansal hizmetler sunmak için aracılar yerine akıllı sözleşmelere güveniyor. Curve’deki mevduat sahipleri, platformdaki birçok havuzdan birinden yıllık %4’e varan getiri elde ediyor.

Kripto topluluğu arasında en popüler ve etkili protokollerden biridir ve 4,6 milyar dolar değerinde tokenı kilitlemektedir.

CRV Salı günü 1 doların üzerinde işlem görerek Ocak başı seviyelerine ulaştı ve Bitcoin (BTC) %1 değer kaybederken piyasadaki genel düşüşe karşı koydu. Bu hareket, merkezi olmayan sabit paralarla ilgili tokenlerin kripto piyasalarının en son itici gücü haline gelmesiyle gerçekleşti.

WSJ’nin Pazar günü yayınladığı bir rapora göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Pazar günü BUSD’nin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğunu iddia ediyor. Haber, CoinDesk’in daha önce Paxos‘un New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından soruşturma altında olduğunu bildirmesinden günler sonra geldi, ancak NYDFS’nin soruşturmasının kapsamı belirsiz.

Merkezi Stablecoin’ler

Bu durum, BUSD gibi merkezi stablecoinler için düşüş hissiyatına neden oldu ve yatırımcılar muhtemelen gelecekte yasal sonuçlarla karşılaşma olasılığı daha düşük olan merkezi olmayan muadillerini arıyor.

Merkezi olmayan sabit coinler, çoğunlukla ABD doları olmak üzere fiat bir para birimine sabitlenmelerini desteklemek için bir kripto para sepetine dayanır. Algoritmik olabilirler – stablecoin’in sabitini korumaya yardımcı olmak için başka bir token çıkarılır ve sürekli olarak basılır veya yakılır – ya da aşırı teminatlı olabilirler – varlık sepetinin bir stablecoin’in net dolaşımını desteklemek için çok fazla olduğu durumlarda.

Orbs’ta kıdemli DeFi geliştiricisi olan Daniel Zlotin, CoinDesk’e crvUSD’nin faydasını açıklayan bir Telegram mesajında, “crvUSD çok ilginç bir gelişme olabilir, çünkü henüz büyük bir DEX tarafından ihraç edilen bir stablecoin görmedik,” diye yazdı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Cardano (ADA) Fiyat Performansı: Derinlemesine On-Chain Analiz

Sonraki Haber

Ethereum Fiyatı Yükseliyor: ETH’da Son Durum

İlgili Haberler