Curve (CRV) Fiyatı 3 Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi: Tasfiye Riski Artıyor

Bitcoin Haber

Michael Egorov ile ilişkili bir cüzdan adresinden yapılan büyük bir transferin ardından Curve (CRV) fiyatı 13 Eylül’de 0,39 dolara düşerek 3 yılın en düşük seviyesine geriledi. Bu durum, Egorov’un 100 milyon dolarlık borcuyla ilgili olabileceği düşünülüyor.

Curve (CRV), CurveDAO’nun yerel tokeni olup, CrvUSD stablecoin’inin çıkarılmasından sorumludur. 2023’teki 50 milyon dolarlık Curve Finance Exploit olayı, kurucunun 117 milyon dolarlık kredisi hakkında endişeleri artırmıştı. Bu durum Curve ekosisteminin bir DeFi tasfiye olayı riskiyle karşı karşıya olabileceğini gösteriyor.

Blockchain kötü amaçlı yazılım ve güvenlik araştırma şirketi PeckShieldAlert’in Egorov ile bağlantılı adreslerden yapılan olağandışı işlemleri ortaya çıkarmasıyla CRV fiyatı risk altına girdi. Bu durum CRV token fiyatının Ekim 2020’den bu yana ilk kez 0,39 doların altına düştüğünü gösteriyor.

Temmuz 2023’te, yaklaşık 300 milyon CRV token’ı tutarındaki aktif kredilerin, fiyat 0,371 dolara düştüğünde Aave ekosisteminde tasfiye edileceği bildirildi. Bu 300 milyon token’ın çoğu, Egorov’un birden fazla DeFi kredi protokolü üzerinden borçlu olduğu 100 milyon dolarlık stablecoin borcuyla bağlantılı.

Son zincir içi olaylar, CRV yatırımcılarının potansiyel bir tasfiye olayına hazırlandığını gösteriyor. Egorov’un alışılmadık işlemlerinin ardından CRV yatırımcıları satış emirlerini artırdı. Yatırımcılar, satış emirlerinin çoğunu 0,371 dolarlık tasfiye fiyatından önce verdi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BNB Coin Zorlu Sınavda: Fiyat Tahmini ve Analiz

Sonraki Haber

Stellar (XLM) Düşüşe Geçti: Değer Kayıpları Yüzde 7’yi Aştı

İlgili Haberler