CryptoQuant CEO’sundan Önemli BTC Tahmini!

İlayda Peker

Analitik platformu CryptoQuant’ın CEO’su, Bitcoin fiyatı hakkındaki görüşlerini paylaştı ve önemli bir durumun lider kripto para biriminin fiyatını nasıl etkileyeceğini dile getirdi.

“Büyük Kısa Sıkışma”

Ki Young Ju Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in boğa döngüsünü başlatmadan önce 2020’nin ikinci bölümünde meydana gelene benzer bir “büyük kısa pozisyon sıkışması” (big short squeeze) beklediğini söylüyor.

Big short squeeze, fiyatlarda oluşan ani bir yükseliş sırasında görülüyor ve açığa satış yapanlar yani short pozisyon açanlar bu ani yükseliş sırasında pozisyonlarını kapatma çabasıyla hızla çıkış yapar.

CEO konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda bir “büyük kısa pozisyon sıkışması” beklediğini ifade ediyor ve “2020’nin sonlarında, birçok kişi BTC’de kısa pozisyonlar almaya devam etti ve parabolik boğa koşusu başlamadan önce 10.000 – 20.000 dolar aralığında tasfiye edildi. O zamanlar, saatlik alış piyasa emirlerinin %10’u açığa satışlardan geliyordu. Şimdi yüzde 1 civarında.” sözlerini kullanıyor.

CryptoQuant CEO’su ayrıca “büyük kısa pozisyon sıkışması” BTC’de dibin görüldüğünün bir sinyali olsa da bunun yakın zamanda bir boğa koşusunu başlatacağını düşünmediğini ifade ediyor. Bu noktada ise CEO, “Açık olmak gerekirse, parabolik boğa koşusunun başlamak üzere olduğunu düşünmüyorum. Sadece dip seviyelere yakın olduğumuzu düşünüyorum. Bir sonraki boğa koşusu birkaç ay ya da yıl sonra gerçekleşebilir. Bunun hiçbir zaman net olarak bilemeyeceğiz.” açıklamasını yapıyor.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi dün yakaladığı yükseliş eğiliminden sonra bugün bir miktar geri çekildi ve yazının kaleme alındığı sırada 20.600 dolar üzerinde işlem görüyor. Bitcoin dünkü yükseliş sırasında 21.250 dolara kadar yükseldi ancak sonrasında yükselişe benzer bir geri çekilme oldu.

Şu an için 20.500 ve 20.000 dolar seviyelerinin oldukça önemli olduğu görülüyor. BTC bu seviyeler üzerinde kalır ve bir süre konsolide olursa 21.000 doları bir kez daha test edebilir.Total
31
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bu Altcoin İflas Açıkladı! 1 Milyar Doların Üzerinde Borç Var!

Sonraki Haber

Ethereum’da PoW’dan Pos’a Geçiş İçin Tarih Verildi!

İlgili Haberler