Crypto.com, PayPal ve Paxos İle Ortaklık Kurarak Stablecoin Projesi PYUSD’yi Destekliyor

Bitcoin Haber

Crypto.com, kripto para piyasalarında tanınan bir borsa olup, PayPal’ın yakın zamanda duyurduğu stablecoin projesi PayPal USD (PYUSD) için tercih edilen bir platform olmak üzere PayPal ve Paxos ile ortaklık anlaşması imzaladı. Bu anlaşma, Crypto.com’un kripto para piyasalarında PYUSD işlem pariteleri için en büyük likiditeye sahip olmasını sağladı. Borsa, PYUSD’yi bireysel ve kurumsal kullanıcılar için listeledi ve bu kripto varlık hakkında önemli özelliklerin yakında geleceğini belirtti.

Crypto.com ve PayPal arasındaki bu ortaklık, daha önce borsa üzerinde kullanıcıların Visa Card’a bakiye yüklemek için PayPal kullanma seçeneği sunulmasına dayanıyor. Crypto.com’un Amerika bölgesi kıdemli başkan yardımcısı ve küresel ödeme ortaklıkları başkanı Joe Anzures, Paxos’u stablecoin ihraç eden pazar lideri olarak değerlendirdi ve anlaşmanın kendileri için büyük bir heyecan kaynağı olduğunu ifade etti.

Anzures ayrıca, “80 milyondan fazla kullanıcımızı en son kripto yeniliklerine bağlamanın yanı sıra PayPal’ın küresel tüketici ve ticaret ağını desteklemek her cüzdana sürekli kripto arayışımızda çok önemli olacaktır” dedi.

PayPal, Ağustos 2023’te stablecoin’ini duyurdu ve piyasaya sürdü. ABD dolarına sabitlenen bu kripto varlık, Ethereum altyapısı üzerine kuruldu ve tamamen ABD dolar mevduatları, kısa vadeli hazine tahvilleri ve benzeri nakit yatırım ürünleri ile desteklendi. PayPal’ın stablecoin’i PYUSD, Bitstamp, Coinbase ve Kraken gibi dünyaca ünlü kripto para borsalarında listelendi ve BitPay ve Metamask tarafından kullanıcılara ödeme seçeneği olarak sunuldu.

Son olarak, Eylül ayında Venmo kullanıcıları için hizmete sunulan PYUSD, New York Eyalet Finansal Hizmetler Departmanı tarafından onaylanan yeşil token listesine dahil edildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ETH ve Bitcoin ETF Onaylarına Dair Gelişmeler ve Beklentiler

Sonraki Haber

Solana (SOL) Coin Fiyatına Dair Analiz ve Tahminler

İlgili Haberler