Cronos Labs, Kripto Para Girişimlerini Desteklemek İçin 100 Milyon Dolarlık Programını Başlattı

Bitcoin Haber

Web3 start-up hızlandırma platformu Cronos Labs, erken aşamadaki projelere finansman ve mentorluk imkanı sağlamayı amaçlayan programının üçüncü aşamasını başlattı. 100 milyon dolarlık bir yatırım ile desteklenen bu program, kripto para girişimlerine destek olmayı hedefliyor. Cronos Labs’ın hedefi, Web3’ün geleceğini şekillendirebilecek girişimleri beslemektir. Ayrıca, gerçek kullanıcıları çekebilecek DApps’in (merkezi olmayan uygulamalar) benimsenmesini teşvik edecek projelere odaklanıyorlar.

4 Eylül’de başlayan ve 10 Eylül’e kadar sürecek olan işe alım aşaması Kore Blockchain Haftası’na denk geliyor. Cronos Labs, 12 haftalık bir uzaktan programa katılacak sekiz girişim seçecek ve bu süreçte mentorluk, ustalık sınıfları, pazarlama ve finansal destek sağlayacak.

Cronos, inovasyon programları başkanı Charlotte Kapoor, başvuranların sayısının ve kalitesinin yüksek olduğunu ve son liste oluşturmanın zor olacağını belirtti. Kapoor, “Yapay zeka, blockchain ve merkezi olmayan teknoloji için dahiyane kullanımlar sergilerken gerçek sorunları çözen yeni teklifler arıyoruz.” dedi.

Programda mentor ve ortak olmaları için çeşitli şirketler görevlendirildi. Bunlar arasında Google Cloud, Amazon Web Services ve blockchain güvenlik firmaları CertiK ve PeckShield gibi şirketler yer alıyor. Ayrıca, Protocol Labs, Hacken ve Covalent gibi şirketler de hızlandırıcı programda yer alıyor.

Web3 teknolojisine yönelik finansman desteği de artıyor. Singapur Para Otoritesi, Ağustos ayında çeşitli finansal teknoloji çözümlerini desteklemek için 112 milyon dolar taahhüt etti. Bu program, en son teknolojiyi kullanan projeleri destekleyerek inovasyonu teşvik edecek.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin’in Geleceği: Elon Musk’ın Etkisi ve Fiyat Tahminleri

Sonraki Haber

2023’te 10x Yapabilecek 2 Coin Altcoin

İlgili Haberler