Çok Beklenen Altcoin Rallisi Sonunda Başladı Mı?

İlayda Peker

Ethereum (ETH), tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,763 dolara doğru ilerlerken piyasayı da yükseltti. ETH CME vadeli işlemlerinin 9 Şubat’ta başlaması planlanıyor ve bu da birçok analistin en üst sıradaki altcoin’in herhangi bir önemli direnişle karşılaşmadan önce 2.000 dolara ulaşacağını tahmin etmesine neden oluyor.

Öte yandan Ethereum ağındaki işlem ücretleri de bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve ortalama işlem maliyeti 3 Şubat’ta 17,5 doları gördü ve bu da bazı borsaların ETH ve ERC-20 para çekme işlemlerini durdurmasına neden oldu.

Altcoin Piyasası

4 Şubat’ta Yearn Finance (YFI), bir hacker’ın sürüm 1 DAI getiri kasasından 11 milyon dolar değerinde DAI stablecoin’i almasına sebep olan istismara uğradı. Ekip, saldırının hasarını azaltmaya yardımcı olmak için birkaç adım atarak hızlı bir şekilde yanıt verdi. Bunlar arasında Tether’in 1.7 milyon dolarlık çalıntı fonları dondurması ve projeye iade edilmesi yer alıyor.

Buna ek olarak bu hafta Washington merkezli bir kurumsal kripto sorumlusu olan Protego’dan olumlu haberler geldi ve ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi’nden ulusal lisans alan ikinci kripto-yerli firma olduğunu açıkladı.

Altcoin Fiyatları Yükseliyor

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün uzun zaman sonra 39.000 doların üzerini gördü ve fiyat 40.000 dolara doğru hamle yaptı. Bununla birlikte bu hamle altcoin fiyatlarında da artışla karşılandı.

Örneğin; MakerDao (MKR) %45’in üzerinde yükseliş sergilerken, DeFi altyapı protokolü 0x (ZRX) fiyatı %60’ın üzerinde arttı. Piyasa değeri bakımından daha büyük altcoin’lere bakıldığında ise Cardano’nun %26’nin üzerinde yükseldiği ve Binance Coin’in (BNB) yeni bir rekor kırdığı görülüyor.

Bunlara ek olarak genel kripto para birimi piyasa değeri şu anda 1.17 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı yüzde 60.1.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Volatilitesi Konusunda Karışık Görüşler Var

Sonraki Haber

Bitfinex Tüm Borcunu Ödedi, Ama Yasal Sorunlar Bitmedi!

İlgili Haberler