CoinMarketCap ve UniSwap’ten Önemli Token Swap Adımı

İlayda Peker

CoinMarketCap (CMC), merkezi olmayan borsa Uniswap ile entegrasyon yoluyla web sitesinde bir token swap özelliği başlattı. Sektördeki en iyi kripto piyasası veri kaynaklarından biri olarak tanınanan CMC Nisan 2020’de Binance tarafından satın alınmıştı.

Token Swap Özelliği

Elde edilen bilgilere göre sitenin Ethereum tabanlı token sayfaları artık bir swap simgesi içeriyor ve kullanıcıların bir cüzdan bağlayıp ERC-20 token’ları arasında geçiş yapmalarını sağlıyor. Platform, MetaMask, Coinbase, Fortmatic, Portis ve WalletConnect’ten gelen cüzdanları destekliyor.

CMC, 29 Haziran’da yaptığı duyuruyla, şu anda yalnızca Ethereum’un desteklendiğini ve Uniswap V1 ve V2’nin token swap’leri için ilk desteklenen DEX olacağını belirterek gelecekte diğer DEX’ler ve ağlarla ek entegrasyonlar olabileceğini ima etti.

Öte yandan CMC, yılın başından bu yana web sitesi trafiğinde önemli bir artış gördü ve Ocak ayındaki toplam 101 milyon ziyaret sayısından Mayıs ayında 272,32 milyon ziyaret sayısına yükseliş yaşandı. Web sitesi analitik firması SimilarWeb’den alınan verilere göre Binance, geçen ay yönlendirmelerin %52,68’ine denk gelecek şekilde platforma trafik yönlendiren en iyi web sitesi konumunda bulunuyor.

CMC’nin Gelişmesi

CMC, 2013 yılında kuruldu ve dünyanın en çok başvurulan kripto veri web sitelerinden biri haline geldi. 2019’da platform, Nasdaq Global Index Data Service ve Bloomberg Terminal gibi büyük finans platformlarında kripto endekslerini başlattı.

Binance’in Nisan 2020’de satın alımından sonra CMC‘nin operasyonel bağımsızlığa sahip olduğuna dair kamuoyuna yaptığı açıklamalara rağmen, bazı üst düzey yöneticiler satın almayı takip eden aylar içinde ayrıldı.

Bununla birlikte Uniswap entegrasyonunun, daha önce yapılan gelişim açıklamaları ile uyumlu olduğu ifade ediliyor. Bu noktada CMC’de önümüzdeki günlerde daha fazla gelişme görülebileceği ifade ediliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Blockchain’deki İşlemleri Geri Almak Mümkün Olabilir Mi?

Sonraki Haber

Tether Günlük ve Aylık İşlem Hacimlerinde Son 1 Yılda Rekor Kırdı

İlgili Haberler