Coinbase’in Ethereum Tabanlı Ağı Base, DeFi Piyasasında Güç Kazanıyor

Bitcoin Haber

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase‘in Ethereum tabanlı Layer 2 ağı Base, geçtiğimiz hafta boyunca önemli bir yükseliş sergiledi. Base ağına kilitlenen varlıkların toplam değeri %25,23 artışla 558 milyon dolara yükseldi. Bu artışla, Base ağı, TVL değeri 435 milyon dolar olan zkSync Era’yı geride bıraktı. Başlıca itici güç olarak, 4 Ekim’de ağ üzerinde yeniden USDC basılması ve bunun sonucunda %470,55’lik bir artışla toplam 159 milyon USDC’ye ulaşılması gösterilebilir.

Geçtiğimiz ay, önde gelen stablecoin USDC’nin ihraççısı Circle, Base ağı üzerinde stablecoin ihraç etmeye başlayacağını duyurdu. Bu, Circle’ın USDC’nin işlevselliğini artırmak için stratejik bir hamleydi. Bu yaklaşım, Base için Ethereum tabanlı tokenler aracılığıyla köprü kurma gerekliliğini ortadan kaldırdı.

Coinbase’in Base ağı ilk olarak 9 Ağustos’ta başlatıldı. Ancak başlangıçta, kullanıcılar ve Circle hesap sahipleri USDC’yi doğrudan borsa hesaplarından Base ağına aktaramıyorlardı.

Base, Optimism ile birlikte Coinbase tarafından geliştirilen bir Ethereum Layer 2 çözümüdür. Ağın amacı, uygulamaların oluşturulmasına elverişli, güvenli, ekonomik ve kullanıcı dostu bir ortam sağlamaktır. Base ağı, DeFi alanında hızla güçlenen bir rakip olarak yükseliyor.

Coinbase Hukuk şefi Paul Grewal, geçtiğimiz ay Base platformuna ait bir kripto para çıkarma ihtimalinden söz etti. Bu, Base ağının DeFi piyasasındaki faydasını önemli ölçüde artırma potansiyeline sahip.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

FTX’in Kurucu Ortağından Şok Sigorta Fonu İtirafı

Sonraki Haber

Binance, Marjin İşlemlerine Yeni Pariteler Ekledi

İlgili Haberler