BitGo, Yeni Platformu BitGo Prime’ı Tanıttı

İlayda Peker

ABD merkezli olan ve tüm Bitcoin (BTC) işlemlerinin yaklaşık %20’sini gerçekleştiren firma BitGo, özellikle kurumsal hizmetler için yeni bir platform olan BitGo Prime‘ı tanıttı. 27 Mayıs’ta yaptığı açıklamalarda BitGo, yeni ana platformunun kurumsal yatırımcıları hedefleyen birden fazla hizmet içereceğini belirtti. Mart 2020’de kurumsal düzeyde bir kripto kredi hizmetini başlattıktan sonra BitGo’nun yeni tam hizmet platformu kurumsal kripto kredisi, işlemler ve saklama hizmetlerini platforma entegre edecek.

Kurumsal Yatırımcılar

Kurumsal kripto kredisi hizmetlerinin yakın zamanda piyasaya sürülmesinin yanı sıra BitGo, kurumsal yatırımcılarla da aktif olarak çalışıyor. BitGo’da finansal hizmetler yöneticisi ve yeni BitGo Prime CEO’su Nick Carmi Cointelegraph’a yaptığı açıklamalarda, kurumsal düzeyde yatırım hizmetlerinin BitGo’da birkaç aydır özel beta sürümde kullanılabildiğini ifade etti ve “BitGo her zaman kurumsal yatırımcılara hizmet etmeye odaklanmıştır. Burada farklı olan, kredi, yatırım ve saklama hizmetlerini derinlemesine entegre etmek için bir broker işi başlattık.” sözlerini kullandı.

Yapılan açıklamalara göre BitGo Prime ilk olarak Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için hizmet verecek. Carmi konuyla ilgili açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

En aktif olarak kullanılan 12 kripto para birimini de en kısa zamanda platforma ekleyeceğiz.

BitGo Prime Yatırımcıları

Yeni kurumsal sınıf ana platformunun bir parçası olan BitGo, yatırımcılar için anonimlik sağlamayı vaat ediyor. Yapılan açıklamalara göre BitGo Prime müşterileri işlem yaparken “tamamen anonim” kalacak ve platformun kendisi tek taraf olacak.

Bunların yanında Carmi, BitGo Prime’daki yatırımcıların piyasa yapıcılarına açıklanmamasının yanı sıra platformun “Müşterini Tanı” ve “Kara Para Aklamayı Önleme” tedbirlerine uyumu sağladığının altını çizdi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Goldman Sachs Müşterileri İle Bitcoin’i Konuşacak

Sonraki Haber
ethereum teknik analizi

ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 27/05/2020

İlgili Haberler