Coinbase’den Merkezsizlik Adına Önemli Adım: Genel Merkez Kapanıyor

İlayda Peker

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto borsası Coinbase Çarşamba günü yaptığı açıklamada, San Francisco merkezini kapatacağını ifade etti.

San Francisco Merkezi Kapanıyor

Coinbase, dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olarak tanınıyor ve her gün milyarlarca dolar işlem hacmi bulunuyor. Şirket geçen ay dönüm noktası niteliğinde bir hareketle halka açıldı ancak hiçbir şekilde yönetim açısında geleneksel bir bakış açısı benimsemedi.

Firma açıklamasında, “Coinbase, ilk önce uzak olmaya kararlı. Artık bir Genel Merkezimiz olmadığını duyurduk ve bir sonraki adım olarak, 2022’de HQ ofisimizi (eski genel merkezimiz) kapatıyoruz” sözlerini kullandı ve merkezi olmayan iş gücüne sahip olmadığını göstermek için hiçbir HQ’ya (headquarter) sahip olmamayı taahhüt ettiğini de sözlerine ekledi.

Diğer Ofislar Çalışmaya Devam Edecek

Yapılan açıklamalara göre daha küçük diğer ofisler normal şekilde çalışmaya devam edeceğinden bu hareket tüm Coinbase ofisler için geçerli değil.

Coinbase, “Merkez ofisimizi kapatmak, hiçbir ofisin resmi olmayan bir merkez haline gelmemesini sağlamada önemli bir adımdır ve kariyer sonuçlarının konumdan ziyade kabiliyet ve çalışmaya dayandığı anlamına gelir.” sözlerini kullandı ve şunları ekledi:

“Bunun yerine, çalışanlarımıza isterlerse çalışabilecekleri daha küçük ofislerden oluşan bir ağ sunacağız.”

Bu hamle, Coinbase’in misyon odaklı vizyonunda bir başka adım olarak değerlendiriliyor. Bununla birlikte 2020’de CEO Brian Armstrong tarafından yapılan bir gönderi, şirketin işyerinde siyasi, sosyal veya kar amacı gütmeyen tartışmalara tolerans göstermeyeceğini ve 60 kadar çalışanın bu sebeplerle işten çıkarıldığını açıklamıştı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Nokia, Veri Piyasası İçin Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Sonraki Haber

Bitcoin Rallisi Devam Edecek Mi: BTC’de Göstergeler Artış Sinyali mi Veriyor?

İlgili Haberler