Coinbase’den BNB Chain ve Avalanche Hamlesi

İlayda Peker

Amerika’nın en büyük kripto borsası Coinbase, BNB Chain’i (eski adıyla Binance Akıllı Zinciri) ve Avalanche’i, Coinbase Wallet’ın, kullanıcıların kripto para birimlerini takas edip depolayabileceği desteklenen ağlar listesine ekledi.

Coinbase’den Önemli Hamle

Borsadan 24 Mayıs tarihli blog yazısında, eklenen işlevselliğin “çoğu geleneksel merkezi borsanın sunabileceğinden daha fazla çeşitlilik” oluşturan “binlerce token’a” erişim sağlayacağını öne sürüyor.

BNB Chain (BNB) ve Avalanche‘a (AVAX) eklenen işlevsellik, Ethereum (ETH) ve Polygon (MATIC) dahil olmak üzere desteklenen toplam ağ sayısını dörde çıkarıyor. On-chain olarak işlem yapmak isteyen cüzdan kullanıcıları, Coinbase’in kendi uygulama içi merkezi olmayan borsasını (DEX) dört ağda kullanabilir. Token köprüleme ise henüz mevcut değil.

Öte yandan Coinbase Cüzdan, kullanıcıların kriptolarını kendi kendilerine saklamalarına olanak tanıyor ve Coinbase’in merkezi platformunda bulunan özelliklerin aksine on,chain erişime imkan tanıyor.

Bunlara ek olarak Coinbase şu anda borsasında 173 token listeliyor. Bu rakamlar, Coinbase Cüzdan kullanıcılarının şu anda erişebildiği dört ağda mevcut olan binlerce rakama kıyasla sönük kalıyor. Borsa, önümüzdeki aylarda “çok daha çeşitli ağlarda işlem yapmayı mümkün kılacaklarını” belirtti.

CEX’ler ve Köprüleme

Ağ köprüleme, merkezi bir borsadan (CEX) geçmeden ağlar arasında token’ların gönderilmesini içeriyor. Popüler token köprüleri arasında Multichain ve Wormhole bulunuyor.

Coinbase, başlangıçta yalnızca az sayıda kullanıcı için mevcut olsa da, mobil uygulama için Web3 cüzdanını ve tarayıcısını da kullanıma sunuyor. Bu, mobil yatırımcılara, yalnızca Coinbase’in kendisinin ötesinde desteklenen ağlardaki geniş DEX ekosistemine erişim sağlayacak.Total
16
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Shiba’dan Önemli Transfer: Metaverse Güçleniyor!

Sonraki Haber

Teksas Kripto Paraların Merkezi Olabilir Mi?

İlgili Haberler