Alman Finansal Denetleyici Kurumu BaFin’den, Coinbase’e Onay!

Mert Bahçe

Ocak 2020’den bu yana Alman pazarında faaliyet gösteren kripto para firmaları, Federal Mali Denetleme Kurumu’nun (BaFin) onayını bekliyor. Gün içerisinde medyaya yansıyan bilgilere göre BaFin, dev kripto para borsası Coinbase’in custody hizmeti için lisans verdi.

Alman Finansal Denetleyici Kurumu’ndan Coinbase Açıklaması

BaFin olarak bilinen Almanya Federal Mali Denetleme Kurumu, bugün yaptığı açıklamada Coinbase‘in custody hizmetini kapsayan bir lisans verdiğini açıkladı. Denetleyici kurum, bu tür bir lisansı ilk defa vermekle birlikte kripto para çalışmalarının daha kapsamlı bir alana yayılması için bir ekip kuracağını bildirdi.

Alman milletvekiller, 2019 yılının sonunda kripto para saklama işlemi sunan firmaların BaFin onayını gerektiren bir yasa çıkardı. Yeni yasa 1 Ocak 2020’de yürürlüğe girerken hali hazırda operasyonlarına devam eden kripto şirketi için bir geçiş dönemi başladı. Bunun yanı sıra, denetleyici kurum daha önce potansiyel yatırımcıları, kripto para alanı konusunda uyarmıştı. Bu uyarıda yüksek riskli bir yatırım olduğunu belirten BaFi, potansiyel yatırımcıları kayıplara karşı dikkatli olması konusunda uyarmıştı.

COIN Fiyatı

BaFin, Coinbase’in lisansıyla ilgili duyurusunda geçtiğimiz dönemlerde yaptığı uyarıları yineledi. Amerika Birleşik Devletleri’nde doğrudan listeleme yoluyla halka açılan Coinbase hisse senedi, Nasdaq’ta 250 doların altına düştü. COİN, 14 nisandan bu yana %30 düşüşke 239 dolara geriledi.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Birimlerinin Ortaya Çıkması Mevcut Düzenlemeler Meydan Okuma Mı?

Sonraki Haber

Kendisini Nakamoto İlan Eden Wright, Bir Yasal Zafer Kazandı!

İlgili Haberler