Coinbase ve 2,3 Milyar Dolarlık Fonu Yöneten Şirket Anlaştı!

Fatih Uçar

Kurumsalların kripto paralara olan talebi her geçen gün artıyor. Coinbase daha fazla kurumsal yatırımcıyı kendine çekmek için harekete geçti. Bu adımla birlikte artık kurumsallar çok daha kolay şekilde kripto para yatırımı yapabiliyor olacak.

Coinbase ve OneRiver

Kripto para borsası Coinbase, kurumsal düzeydeki varlık yöneticilerine dijital varlık yatırımları almak ve ilgili faaliyetlerde bulunmak için özel bir platform sağlamak için One River Digital Assessment Management ile bir ortaklık anlaşması imzaladı.

Resmi bir blog yazısında ayrıntılı olarak açıklanan Coinbase, ONE Digital SMA‘nın yaratılmasının “kullanımı kolay, ayrı olarak yönetilen bir hesap platformunda bir dizi dijital yatırım stratejisi ve endekse” yatırım yapmayın kolaylaştıracağını iddia etti. Bu işleve yalnızca Coinbase Prime kullanıcıları erişebilecek, gelişmiş yatırım yetenekleri sunan birinci sınıf bir abonelik hizmeti ve varlıkları yüksek net değerli bireylerin niş gereksinimlerine göre uyarlanmış varlıkları korumak için özel bir saklama modeli sunulacak.

Coinbase Kurumsal Yatırımcıları Hedefliyor

Geçtiğimiz yıl 80 yeni kripto para çiftini sistemlerine ekleyen Coinbase artık çok daha hızlı şekilde büyümek istiyor. Regülasyonlarla tam uyumlu şekilde müşterilerine istediğini vermek niyetinde olan Coinbase tüm çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

Duyuruda Coinbase, hizmeti şöyle özetledi:

ONE Digital SMA, varlıkların doğrudan mülkiyeti, tam şeffaflık ve staking gibi katma değerli hizmetler aracılığıyla gelecekteki getirileri optimize etme yeteneği yoluyla müşterilere kriptoya erişim sağlamak isteyen varlık yöneticileri için bir çözüm olacak”.

Coinbase Ventures, Liberty Mutual Insurance ve bankacılık devi Goldman Sachs ile birlikte, Eylül 2021’de One River Asset Management’ın bir yan kuruluşu olan kripto hedge fonu One River Digital’in 41 milyon dolarlık A Serisi fon artışına yatırım yapacak üç kripto para şirketinden biriydi. Girişim, Amerika Birleşik Devletleri ve daha geniş bölgelerdeki kurumsal müşteriler arasında dijital varlık alanının ortaya çıkarılmasını ve ardından benimsenmesini artırmayı amaçladı. Son değerlemeler, One River Asset Management’ın 2,3 milyar dolarlık yönetim altındaki varlıklara (AUM) sahip olduğunu hesaplıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

DAO Tarafından Yönetilen İlk GameFi Metaverse: BattleVerse

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasalarını Neler Bekliyor? FED, Ukrayna, Stablecoin Toplantıları ve Daha Fazlası!

İlgili Haberler