Coinbase NFT Platformu 2021 Yılında Kullanıcı İle Buluşacak

İlayda Peker

Coinbase, piyasa liderleri OpenSea ve kısa süre önce piyasaya sürülen FTX Solana NFT platformu ile rekabet edecek olan kendi non-fungible token (NFT) platformunu hazırlıyor. Yapılan açıklamalara göre kullanıcılar bir bekleme listesine kaydolarak çeşitli avantajlar elde edebilirler.

Coinbase NFT Platformu

Platform yaptığı açıklamalarda, “Bugün, NFT’leri basmayı, satın almayı, sergilemeyi ve keşfetmeyi her zamankinden daha kolay hale getirecek bir eşler arası pazar yeri olan Coinbase NFT’yi duyuruyoruz.” sözlerini kullandı.

Yapılan açıklamalara göre NFT platformu kullanıcı dostu arayüz odaklı oluşturulacak. Coinbase’in eşler arası bir platform olarak tanımladığı platformda yeni başlatılan parçaların ve koleksiyonların keşfedilmesine yardımcı olmak için sosyal özellikler de bulunacak.

Ayrıca, NFT‘ler için kullanıcı ilgi alanlarına ve tercihlerine dayalı bir “kişisel besleme” sunulması da planlanıyor.

Öte yandan Coinbase’deki NFT’ler başlangıçta yalnızca ABD müşterileri için geçerli olacak, ancak şirketin küresel olarak genişleme planları da var. Ayrıca başlangıçta yalnızca Ethereum standardı ERC-721 ve ERC-1155 token’larını destekleyecek, ancak “kısa süre sonra” çoklu zincir desteğinin entegre edilmesi planlanıyor.

NFT Ekosistemi

Yapılan açıklamalarda ücretlerle ilgili herhangi bir ayrıntı paylaşılmadı. Ancak platformun bu hamle ile TechCrunch’a göre Ağustos ayında 3.4 milyar dolarlık rekor işlem hacmine sahip olan pazar lideri OpenSea‘ye rakip olacağı düşünülüyor.

Bunlara ek olarak NFT ekosisteminde şu anda 12 Ekim için toplam 42 milyon dolarlık günlük NFT satışı bildiriliyor ve rakamlar Eylül ayındaki durgunluğun ardından tekrar tırmanıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Binance Çinli Kullanıcılara Hizmet Vermeyecek! Fiyatlar Nasıl Etkilendi?

Sonraki Haber

Maliye Bakan Yardımcısı: Kripto Para İşlemleri Rusya’da Yasadışı Değil

İlgili Haberler