Coinbase İşe Alım Planlarını Güncelliyor: İşte Detaylar

İlayda Peker

Kripto para borsası Coinbase, çalkantılı piyasa koşullarına yanıt olarak bu yıl çalışan sayısını üç katına çıkarma planını bir süre ertelemiş gibi görünüyor.

İşe Alımlar Yavaşlıyor Mu?

Coinbase’in başkanı ve operasyon direktörü Emilie Choi Salı günkü bir blog yazısında, firmanın işe alım ihtiyaçlarını yüksek öncelikli iş hedeflerine göre yeniden önceliklendirmek için işe alımları yavaşlatacağını söyledi.

Choi konuyla ilgili açıklamalarında, “Bu yıla girerken, şirketin büyüklüğünü üç katına çıkarmayı planladık. Mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında, işe alımları yavaşlatmanın ve yüksek öncelikli iş hedeflerimize göre personel ihtiyaçlarımızı yeniden değerlendirmenin ihtiyatlı olduğunu düşünüyoruz. Personel sayısı büyümesi, finansal modelimiz için önemli bir girdidir ve bu, işimizi planladığımız senaryolara, özellikle de yönetmeyi hedeflediğimiz potansiyel düzeltilmiş Ebitda’ya göre yönetmemizi sağlamak için önemli bir eylemdir.” sözlerini kullandı.

Coinbase’de Neler Oluyor?

Bu haber, kripto endüstrisinin üçüncü en büyük stablecoini olan TerraUSD‘nin (UST) geçen haftaki olağanüstü çöküşünün ardından kripto piyasalarının çalkantılı olmasıyla birlikte geliyor. Bitcoin’in bu yıl ilk kez geçen hafta 30.000 doların altına düşmesiyle birlikte tüm kripto para birimlerinde bir geri çekilme yaşandı.

Öte yandan geçen yıl doğrudan bir listeleme yoluyla halka açılan Coinbase’deki hisseler de, ilk çeyrek kazanç raporunun yetersiz kalmasından sonra geçen hafta yeni düşük seviyelere geriledi. Hisse senedi, Nisan 2021’de halka açık bir şirket olarak ilk gününden %80’lik bir düşüşle Pazartesi günü 61.70 dolardan kapandı.

Choi yaptığı açıklamalarda, “Şimdi tüm yeni işe alımları tam olarak entegre ettiğimizden emin olmanın zamanı geldi. Böylece Coinbase‘de başarılı olmalarını sağlayabiliriz” sözlerini kullandı.

Choi içinde bulunduğumuz zamanın  kafa karıştırıcı bir zaman olduğunu ve piyasadaki düşüşlerin korkutucu olabileceğini dile getirdi ve  “Ancak geçen haftaki Belediye Binası’nda söylediğimiz gibi, tüm piyasa senaryolarını planlıyoruz ve şimdi bu planlardan bazılarını uygulamaya koymaya başlıyoruz” açıklamasını yaptı.


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin 20.000 Doları Yeniden Test Edecek Mi?

Sonraki Haber

Bitcoin Madenciliğinde Son Durum Ne?

İlgili Haberler