Coinbase, Fiziki Merkezsizlik Yönünde İlk Adımı Attı: New york Ofisi Açılıyor

İlayda Peker

Ortaya çıkan bilgilere göre Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, New York’ta ilk ofisini kurmaya hazırlanıyor. New York Post’un haberine göre, Nasdaq listesindeki kripto para borsası, New Yort’ta bir ofis kiraladı

Coinbase’in New York Ofisi

Bir emlak firmasından alınan kaynaklara atıfta bulunan rapora göre Coinbase‘in yakında açılacak New York ofisi için Point72’de bir ofis kiraladı. Raporda ayrıca Hudson Yards bölgesinde çoğunlukla kurumsal firmalar, medya firmaları ve hukuk firmalarının bulunduğu ifade ediliyor. Dolayısıyla bahsi geçen bölge teknoloji firmaları tarafından tercih edilen bir bölge değil.

Öte yandan bir piyasa gözlemcisi konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, bu durumun sadece  Hudson Yards için değil aynı zaman tüm West Side bölgesi için bir yenilik olduğu ifade ediliyor. Dolayısıyla Coinbase’in bölgeye bir yenilik getirdiği ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto borsası olan Coinbase, Nisan ayında Nasdaq’ta halka açıldıktan sonra bu yıl popülerliğini arttırdı. Firma, Şubat 2021’de CEO ve kurucu ortak Brian Armstrong tarafından resmi olarak ilan edilen merkezsiz duruşuyla da tanınıyor.

Geçen ay Coinbase yaptığı bir açıklama ile 2022 yılında San Francisco’daki ofisini kapatacağını da kamuoyu ile paylaşmıştı.

Merkezsizlik Olgusu

Armstrong, Coinbase’in Golden Gate City’deki genel merkezinin kapatılmasının, hiçbir ofisin resmi olmayan şekilde bir genel merkez haline gelmemesini sağlamak için önemli bir adım olacağını vurguladı ve “Bunun yerine, çalışanlarımıza isterlerse çalışabilecekleri daha küçük ofislerden oluşan bir ağ sunacağız” sözlerini kullandı.

Buna ek olarak işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Binance’in de benzer bir yaklaşım benimsediği biliniyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Lider Kripto Para Bitcoin 40.000 Dolar Eşiğine Yaklaştı: BTC Kritik Eşiği Aşabilecek Mi?

Sonraki Haber

Güncel Bitcoin Yorumları: BTC Fiyatında Destek ve Direnç Seviyeleri

İlgili Haberler