Coinbase Dogecoin’i Listeledi, DOGE Fiyatı %11 Oranında Arttı

İlayda Peker

Kripto para birimi borsaları genellikle profesyonel platformlarında listeledikleri kripto para birimlerini bir süre sonra ana platformlarında da listeliyor. Buna ek olarak listelenen kripto para birimlerinde genellikle gözle görülür artışlar yaşanıyor. Görünüşe göre benzer bir artış geçtiğimiz saatlerde Dogecoin’de yaşandı.

Coinbase Dogecoin’i Listeledi

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, Salı günü yaptığı bir açıklama ile profesyonel platformunda şaka coin’i Dogecoin’i (DOGE) listeleyeceğini duyurdu.

Coinbase Pro paylaştığı bir blog yazısında, kullanıcıların DOGE’yi profesyonel işlem hesaplarına aktarabileceklerini ve likidite koşulları karşılanırsa işlemlerin Perşembe günü başlamasının beklendiğini dile getirdi.

Blog gönderisi, Coinbase‘in kripto para birimini bireysel işlem platformuna ve mobil uygulamasına ekleyip eklemeyeceği hakkında bir açıklama yapmazken halka açık kripto borsası, profesyonel sürümde ilk listelenmesinden birkaç hafta sonra bireysel platformuna tipik olarak kripto para birimlerini ekliyor.

Öte yandan ilk olarak Coinbase CEO’su Brian Armstrong geçen ay yaptığı açıklamalar sırasında borsanın DOGE’yi listeleyeceğini duyurmuştu.

DOGE Fiyatına Etkisi

Genel itibari ile bir kripto para biriminin büyük bir işlem platformunda listelenmesi fiyatta artışı da beraberinde getirir. Nitekim Dogecoin de de benzer bir durum yaşandı ve fiyat 24 saat içinde yaklaşık olarak %11 artış gösterdi.

Açıklamalar öncesinde Dogecoin fiyatı 0,30 dolar bandında işlem görürken açıklamalar ile birlikte fiyat 0,38 doları gördü. Analistler eğer genel piyasada bir yükseliş yaşansaydı Dogecoin’in yükseliş yüzdesinin çok daha fazla olabileceğini ifade ediyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kısa Vadeli Bitcoin (BTC) Yatırımcıları Zararına Satış Mı Yapıyor?

Sonraki Haber

Yeni Bir Tartışma Konusu: “Bitcoin (BTC) Aslında Dijital Bakır Olabilir”

İlgili Haberler