“Coinbase Borç Geri Alım Teklifini 180 Milyon Dolara Yükseltti”

Bitcoin Haber

Kripto para borsası Coinbase, 2031 vadeli %3,625 Kıdemli Senetlerini geri almak için teklifini 180 milyon dolara çıkardı. Bu hamle, şirketin borçlarını hızla geri ödeme çabasını yansıtıyor. Daha önce 150 milyon dolar olan teklif, borç senetlerinin değer kaybına ve kredi kalitesine yönelik endişelere yönelik olarak artırıldı. Şirket, bu adımla finansal sağlığını güçlendirmeyi ve yatırımcı güvenini artırmayı hedefliyor.

Teklifin toplam değeri 261 milyon dolar olacak. 18 Eylül tarihine kadar sürecek olan bu teklif kapsamında, yatırımcılar teklif ettikleri senetlerin geri alınması durumunda dolar üzerinden 67,5 sent alacaklar.

2031 senetlerinin ödenmemiş 1 milyar dolar ana parası bulunuyor ve bu senetler Eylül 2021’de ihraç edildi. Bu senetler, Coinbase’in kredi kalitesine yönelik endişeler nedeniyle değer kaybetti ve Ocak ayında dolar başına 46 sente kadar düştü.

Coinbase, 2022’nin ilk çeyreğinde 430 milyon dolarlık net zarar ve müşteri sayısının 11,4 milyondan 9,2 milyona düştüğünü bildirdi. Bu durum, hisse senedi ve tahvillerinde sert bir satışa neden oldu.

Son olarak, borsa, %10’luk bir yıllık gelir kaybı ve 97 milyon dolarlık çok daha düşük bir net zararla analistlerin tahminlerini aştı. Hisse senedi değeri, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 353,39 dolardan %78 düşüşte olsa da, bugüne kadar %121 artış gösterdi. Borsa şu anda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile dava sürecine girmiş durumda.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Axie Infinity Oyununun Lokal Tokeni AXS’de Büyük Düşüş

Sonraki Haber

Stablecoin Piyasası Yeniden Canlanıyor: USDC ve Tether Ön Planda

İlgili Haberler