Coin Bureau 2023’ün ETH ve DOT İçin Büyük Bir Yıl Olabileceğini Söyledi

İlayda Peker

Coin Bureau’dan popüler kripto analist Guy, piyasalar yeni bir yıla hazırlanırken Ethereum (ETH) ve Polkadot (DOT) için tahminlerini açıklıyor. Yeni bir Soru-Cevap yayınında Guy, Ethereum’un ETH’nin unstake’ine izin verecek Şangay yükseltmesinin, 2023’ü önde gelen akıllı sözleşme platformu için büyük bir yıl haline getirebileceğini söylüyor.

Ethereum Yorumları

Yatırımcıların milyarlarca dolar değerindeki ETH’nin kilidinin açıldığını gördüklerinde, bunun onları coinlerini endişesiz bir şekilde stake etmeye başlamaya teşvik edebileceğini söylüyor:

“ETH’nin aslında stake edilemeyeceğini ve kolayca satılabileceğini gördüklerinde, bu onları gerçekten stake etmeye teşvik edebilir. Yani bence her iki şekilde de olabilir. Şimdi, kısa vadede bir miktar satış görürsek bunun biraz düşüş yönünde olması beni hiç şaşırtmaz. Ancak ETH’nin geleceğinin çok parlak olduğunu düşünüyorum ve Şangay’ın, Merge gibi sorunsuz geçtiğini varsayarsak, 2023’ün Ethereum ve ETH için gerçekten büyük bir yıl olabileceğini düşünüyorum.”

Fiyat ile ilgili yaptığı açıklamalarda ise analist, “Fiyat tahmini, bilmiyorum… 2023’te beş haneli bir ETH göreceğimizi sanmıyorum, ancak bunun tamamen mümkün olduğunu düşünüyorum. Elbette bir yükseliş görebiliriz ama emin değilim. Önümüzdeki yıl boyunca ETH için yatay bir fiyat hareketi bekliyorum.” sözlerini kullandı.

Polkadot Yorumları

Polkadot’a baktığında, Coin Bureau sunucusu, kurucusu Gavin Wood, merkezsizleştirme çabaları ve güçlü geliştirici topluluğu da dahil olmak üzere birlikte çalışabilir blok zinciri için birden fazla güçlü nokta gördüğünü söylüyor:

“Bence iki özel yönü var. Tüm kriptoda en yüksek aktif geliştirici sayılarından birine sahip. Polkadot üzerinde çalışan çok sayıda insan var. Ve tabii ki arkasındaki isim olan Gavin Wood çok zeki bir adam. Gavin Wood’dan bahsetmişken, Polkadot’un uzun bir yol kat ettiğini ve merkezsizleşme yolunda birçok adım attığını düşünüyorum ve bence bu gerçekten önemli olacak. Yeterince merkezi olmayan herhangi bir kripto projesi gelecek yıl gerçekten zor bir yıl geçirebilir ve bence Polkadot bu yönde ilerliyor. Bu yüzden Polkadot’un bir sonraki boğa piyasasında hala var olacağını düşünüyorum. Bence bunun için çok şey var.”

Konuyla ilgili farklı durumlara da dikkat çeken Guy, “Bununla birlikte, bazı ters rüzgarları da var. DOT için kesinlikle daha fazla kullanım alanı görmemiz gerekiyor. Daha fazla gelişme görmemiz gerekiyor. Başka bir harika proje olan Cosmos ve diğer tüm katman-1’lerle de rekabet olduğu açık. Ancak Polkadot’un bazı güçlü temellere sahip olduğunu düşünüyorum ve uzun vadede yükselişe geçeceğini düşünüyorum.” sözlerini kullandı.


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Mi, Altın Mı? Mark Cuban BTC Konusunda Israrlı!

Sonraki Haber

Japonya 2023’te Yabancı Para Cinsinden Stablecoin Yasağını Kaldırabilir

İlgili Haberler