Citigroup, Kripto Para ve Blockchain Teknolojilerine Yöneliyor

Bitcoin Haber

Finans dünyası geleceğe hazırlanıyor ve kripto para geliştiricileri bu geleceğin temelini atıyor. Nakamoto öncülüğünde başlayan bu yolculuk, bugün binlerce hatta on binlerce yeniliği beraberinde getirdi. Blockchain tabanlı hizmetler ve merkezi olmayan trade platformları gibi sayısız ürün doğdu.

Forbes tarafından dünyanın en büyük şirketi olarak tanımlanan ve 1,9 trilyon dolar varlığa sahip olan Citigroup, blockchain tabanlı hizmetler vermeye başlayacak. Citi Treasury and Trade Solutions, kurumsal müşterilere bu hizmetleri sunmak için Maersk ile ortaklık kurdu.

Finans kurumları, dijital varlıkların sınıflandırılması konusunda düzenleyicilere karşı verilen savaşta elde edilen önemli zaferlerin farkında. Tokenize varlıklar pazarının gelecekte trilyon dolarlık büyüklüğe ulaşacağına inanılıyor.

Citigroup, müşterilerine tokenize edilmiş sınır ötesi mevduat yatırma imkanı sunacak. Bu yeni tekliflerin, Maersk ile yapılan ortaklık sonucu akıllı sözleşmeler sayesinde devreye alındığı belirtiliyor. Bu sistemle birlikte, onay ve doğrulama işlemleri artık birkaç dakika veya saniye içinde tamamlanabilecek.

Citigroup, daha önce kripto saklama kuruluşu Metaco ile görüştü ve Metaco’nun Harmonize platformunu kullanarak varlıkların tokenizasyonunu test etti. Ekim 2022’de, Citigroup dijital varlıklar ve borsa yatırım fonları (ETF) alanında faaliyet gösteren Xalts için tohum finansman turuna öncülük etti. Citigroup’un varlıkların tokenize hale getirilmesi ve kripto para alanında somut adımlar atması bekleniyor. Bu durum, kripto paraların kurumsal kabulünde önemli bir eşik olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Tabanlı DEX’lerde Milyarlarca Dolarlık Sahte Ticaret İddiası

Sonraki Haber

JPMorgan CEO’sundan Bitcoin ve Kripto Para Piyasalarına İlişkin Açıklamalar

İlgili Haberler