Çinli Teknoloji Devinden NFT Airdrop’u!

İlayda Peker

Non-fungible token (NFT) ekosistemine her geçen gün yeni firmalar adım atıyor. Geçtiğimiz günlerde bu alana adım atan Çinli firma Baidu da bir airdrop düzenleyeceğini duyurdu.

Baidu Airdrop’u

Çinli çok uluslu internet şirketi Baidu, 10 Mart’tan itibaren 20.000 NFT‘yi airdrop yolu ile dağıtacak. Token’lar, alıcıların avatar olarak kullanabilecekleri Çin çizgi film karakterlerinden oluşuyor. “Konuşan Kedi Tom” koleksiyonu, yerel basına göre 10 ile 12 Mart arasında talep edilebilecek 8.888 benzersiz NFT’den oluşacak.

Bunlara ek olarak raporda, tanınmış Fox çizgi film karakteri “Ali”nin 16 Mart’ta 16. doğum gününü kutladığını ve Baidu’nun etkinliği kutlamak için 3.160 sınırlı avatar yayınlayacağı da ifade ediliyor.

Çinli airdrop avcıları, yeni koleksiyonu Baidu’nun kendi blok zinciri ağı olan “Süper Zincir” veya “Xuper Zinciri” üzerinde arayabilir. Baidu uygulamasını bağlamak, kullanıcıların bunları belirtilen tarihte almalarını sağlayacak.

Çin’de Talep Yüksek

Çin hükümeti, kriptoya karşı devam eden savaşında, NFT’lerle ilgili spekülasyonlara karşı uyardı ve ülkedeki kullanımlarını kontrol etmeyi hedefliyor. Bununla birlikte NFT’ler Çinli vatandaşlar arasında talep görmeye devam ettiğinden ve rejim onları henüz yasaklamadığından, hype’ın da yüksek olduğu görülüyor.

Öte yandan Baidu daha önce de NFT koleksiyonlarını dağıtmıştı ve olimpiyat temalı NFT’ler Şubat ayı sonlarında airdrop ile kullanıcılar ile buluşturulmuştu.

Bunlara ek olarak Çinli telekomünikasyon devi Tencent geçen yıl kendi NFT pazarını açtı. Platform, Tencent tarafından geliştirilen popüler ünlü talk show “Shisanyao”ya dayanan vinil plaklar olarak tasarlanmış 300 NFT yayınlayarak Ağustos ayında bir lansmanı duyurdu

Aynı ay, Alibaba açık artırma platformunda “Blockchain Dijital Telif Hakkı ve Varlık Ticareti” NFT pazarını başlattı.

Aralık ayında ise Çin devlet medyası, ülkenin dağıtım için kendi NFT koleksiyonlarını bastığını bildirdi. NFT’ler ülkede gri bir alan olmaya devam ediyor ve rejim şimdilik onlara hoşgörülü görünüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum (ETH) Gas Fee’de Önemli Gerileme

Sonraki Haber

Rusya Batı Yaptırımları Sebebiyle Kripto Paralara Mı Yöneliyor?

İlgili Haberler