Çinli Emlak Devi Evergrande Krizi, Bitcoin’in Fiyatını Etkileyebilir

Bitcoin Haber

Çinli emlak devi Evergrande Group, mali bir krizle karşı karşıya ve yeniden yapılanma planlarını açıkladı. Bu durum, Asya piyasasında büyük bir endişeye ve yüzde 24’lük düşüşe neden oldu. Kripto para analisti WhaleWire, Evergrande Group’taki bu durumun Bitcoin‘in fiyatını etkileyebileceğini belirtti.

Evergrande Group krizinin kripto para piyasasına etkisi, stablecoin USDT‘yi destekleyen Tether‘in birincil ticari kağıt kaynağı olması nedeniyle bekleniyor. Tether, Bitcoin’in işlem hacminin büyük bir kısmından sorumlu olup, fiyatları manipüle etmekle suçlanmaktadır.

Evergrande krizi, USDT likiditesini etkileyebilir ve bu durum Bitcoin’in fiyatını düşürebilir. Piyasa uzmanları, Bitcoin’in fiyatının 20 bin dolara düşme ihtimalinden bahsediyor. Ayrıca, Bitcoin opsiyonlarındaki satış pozisyonlarının artışı da bu ihtimali güçlendiriyor.

Kripto para analisti Rekt Capital, Bitcoin’in fiyatının 29 bin 200 dolara çıkabileceğini belirtti. Ancak bu durumun, fiyatın daha da düşmeden önce bir rahatlama rallisi olabileceğini ekledi. Ayrıca, analistler Ekim ayından itibaren bir ralli başlayabileceğini düşünüyor.

Son olarak, Rekt Capital, 2023 piyasa koşulları ile 2019’dakiler arasındaki benzerlik göz önüne alındığında, Ekim ayında benzer bir fiyat hareketi olabileceğini belirtti. Eğer Bitcoin, Ekim 2019’daki gibi bir hareket yaparsa, fiyatının 29 bin 200 dolara ulaşabileceğini ifade etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Hong Kong, Kripto Paralarla İlgili Düzenleyici Adımlarını Artırıyor

Sonraki Haber

Kripto Para Analisti, Altcoin’ler İçin Çöküş Öngörüsünde Bulundu

İlgili Haberler