Bu Gösterge Bitcoin (BTC) İçin Hem İyi hem Kötü!

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) haftaya 50.000 doların üzerinde işlem görerek başladı. 2021 yılında 58.000 dolara kadar ulaşan BTC’nin oldukça iyi bir performansa sahip olduğu ifade edilebilir. Her ne kadar son iki haftada bir geri çekilme yaşanmış olsa da geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre BTC fiyatının 50 kat daha yüksek seviyeden işlem gördüğünü ifade edebiliriz.

Borsa Fiyatlarına Dikkat

Kripto para birimlerinde borsalar arasında zaman zaman fiyat farkları olabiliyor. Bu fiyat farkları çok küçük olduğu için genellikle önemsenmiyor. Ancak elde edilen son veriler Binance ve Coinbase arasında son zamanlarda farkların arttığını gösteriyor.

Yapılan açıklamalara göre Coinbase premium göstergesi kurumsal yatırımcılar veya Bitcoin satın alan yüksek net değerli bireyler için bir engel görevi görebilir ve uzmanlar yatırımcıları, gösterge çok yüksekse Coinbase‘den kaçınmaları konusunda uyardı.

Bitcoin ve kripto para piyasası veri sağlayıcısı CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju yaptığı son açıklamalarda, önemli ölçüde yüksek Coinbase premium göstergesinin yükseliş sinyali olduğunu ifade ediyor. Bu durum, kurumsal yatırımcılar olabilecek Coinbase balinalarının veya yüksek net değere sahip bireylerin Bitcoin satın aldığını gösteriyor.

Ancak yapılan açıklamalara göre bu durum her ne kadar bir yükseliş sinyali olsa da Coinbase yatırımcıları için bu durum aynı şekilde pozitif olmayabilir. CEO’nun açıklamalarına göre, Coinbase premium zaman zaman değişiyor, ancak çok yüksek gösterge varsa, profesyonel yatırımcılar Coinbase kullanmaktan kaçınmalı.

Coinbase Getirileri

Coinbase premium göstergesi bir süredir varlığını sürdürüyor ve uzun süredir yatırımcılar bunu kullanıyor ve piyasanın gücünü ölçüyor. Ancak Coinbase’de yüksek getiri elde eden büyük yatırımcıların satış yapması halinde piyasanın negatif etkilenebileceği ve bu sebeple dikkatli olunması gerektiği düşünülüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum (ETH) Balinaları Harekete Geçti: Bu, ETH İçin Ne Anlama Geliyor?

Sonraki Haber

Çin Merkezli Yazılım Firması Meitu’dan Bitcoin ve Ethereum’a Yatırım Kararı

İlgili Haberler