Çin, Kurumsal Yatırımcıları Etkileyemedi: Kripto Alımları Devam Etti!

İlayda Peker

Elde edilen son verilere göre geçtiğimiz hafta oluşan Çin FUD’ı ortasında kurumsal yatırımcılar yaşanan düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak değerlendirdi.

Kurumsal Yatırımcılar Fırsatı Değerlendirdi

CoinShares’in 27 Eylül Haftalık Dijital Varlık Fonu Akışları raporuna göre, dip alımlarındaki artış, genel olarak kurumsal kripto yatırım ürünleri için art arda altıncı hafta girişlerin artmasına yardımcı oldu.

20 Eylül ile 24 Eylül arasındaki 95 milyon dolarlık giriş, haftalık %126’lık bir giriş artışına işaret ediyor. BTC ve Ethereum yatırım ürünleri, sırasıyla 50,2 milyon dolar ve 28,9 milyon dolar değerinde girişle ilk sırada yer alıyor.

BTC yatırım ürünlerinde son 17 haftanın 13’ünde çıkışlar görülürken, son üç haftada girişlerin kaydedilmesiyle varlığa yönelik olumlu görüş Eylül ayında yükseldi. Bitcoin ürünlerine girişler de bir önceki haftaya göre %234 arttı.

Altcoinler için ise kurumsal iştah, Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Polkadot’u (DOT) takip eden ürünlerin sırasıyla 3,9 milyon dolar, 2,6 milyon dolar ve 2,4 milyon dolar giriş kaydetmesiyle güçlü kalmaya devam ediyor gibi görünüyor. Çok varlıklı fonlar da geçtiğimiz hafta 6.4 milyon dolarlık giriş gördü.

Çin ve Kripto Paralar

24 Eylül’de Çin Halk Bankası (PBoC), Bitcoin (BTC) fiyatında %8’lik bir düşüşü tetikleyen kararı olan tüm kripto işlemlerini yasakladığını bildiren bir not yayınladı. Bu doğrultuda 3 Eylül’de yapılan açıklamalara göre artık finans kurumları ve ödeme firmaları kripto işlemleriyle ilgili herhangi bir hizmet sunmayacak.

Çinli düzenleyicilerden gelen FUD, kripto piyasalarını tarihsel olarak etkilemiş olsa da, duyuruları takip eden aylarda yükselen fiyatlar veya boğa koşuları için bir katalizör görevi gördü.

2017 yılının Eylül ayında, Çin hükümeti kripto borsalarının ülkedeki kullanıcılara hizmet sunmasını yasaklarken, aynı zamanda vatandaşların ICO tekliflerine katılmasını da yasakladı. Çifte yasağın ardından BTC fiyatı tarihi artışını kaydetti ve 4.000 dolar bandından 20.000 dolara yükseldi.Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Belirsizlik Sürüyor: BTC İçin Önemli Seviyeler

Sonraki Haber

Balinalar Bu Altcoin’e Akın Etti! Yüklü Miktarda Alımlar Devam Ediyor

İlgili Haberler